Abonament vs. Mix w Orange - jaka różnica?

(The W7) #1

Od kilku lat (od 2005-2006) jestem klientem Orange, za każdym jednak razem korzystałem z usługi Mix w granicach 25-30 złotych/miesiąc. Obecnie skusiła mnie promocja z gigantyczną obniżką cen smartfonów, wobec czego czaję się na SGS II za grosze przy Abonamencie Delfin 99,90zł.

Zastanawia mnie natomiast jedno - czym się różnią te dwie oferty? Miksy w innych sieciach realizuje się poprzez kupowanie doładowań w kiosku, w tym więc przypadku można wskazać wyraźną różnicę między taką ofertą a Abonamentem. Tymczasem w Orange obie oferty wymagają comiesięcznego biegania na pocztę z rachunkiem. Czym się więc różnią z wyjątkiem nazwy?

(Piotrek2255) #2

W mix orange dostajesz określony limit (np. 50zł) i na ten limit co miesiąc przychodzi faktura. Jeśli owy limit wykorzystasz musisz doładować telefon żeby móc dalej korzystać. Nie ma możliwości przekroczenia 50zł i natrzaskania wyższych kosztów niż limit.

Abonament nie jest niczym ograniczony, jeśli wykorzystujesz minuty/sms itd to możesz korzystać dalej, jednak połączenia będą dodatkowo naliczane do abonamentu.

(The W7) #3

To znaczy, że jeżeli wydzwonię całą stówę z abonamentu, i po sprawdzeniu stanu konta dostanę informację że mam 0, to będę mógł dalej dzwonić, a następna faktura będzie po prostu większa o tę dodatkową kwotę?

I jeszcze jedno: czytałem, że w mix wydaje się stricte pieniądze, czyli kwota z konta bezpośrednio pokrywa minuty, smsy i internet według aktualnych taryf, natomiast abonament jest od razu przeliczany na (przykładowo) minuty, czyli "na papierze" mam 99,90zł, a w rzeczywistości operator przewidział, że to nie są pieniądze w dosłownym znaczeniu, tylko np. 200 minut do mojej sieci wymienne na 300 smsów lub 80 minut do wszystkich. Jak to dokładnie wygląda?

(igrek) #4

Szczerze? Powiem tak, nigdy nie byłem zwolennikiem abonamentu, rozumiem że telefon bez abo jest drogi i nie każdego stać na to żeby wywalić np od razu 1000zł na telefon, ogólnie i mix i abo w orange są dla mnie chore i ofert ciekawych poniżej 100zł nie mają. Popatrz po innych sieciach.