Aby móc zamontować kartę, potrzebuję dodatkowe chłodzenie?

Witam, planuję zakup nowej karty graficznej, Readon HD6870 i obawiam się, iż temperatura wewnątrz obudowy będzie bardzo duża. Aktualne wynoszą:

  1. w spoczynku: http://scr.hu/55u/tf0su

  2. obciążone: http://scr.hu/55u/4lcyt

Moja obudowa Bandit Power BP06-3397 daje możliwość zamontowania jednego wiatraka 80mm po lewej stronie obudowy. I tu pojawia się moje pytanie: Czy zamontowanie wiatraka 80mm na obudowie zmniejszy temperatury? Czy może kupić nową obudowę, bardziej przewiewną z możliwością zamontowania większej ilości wiatraków?

A jaki masz zasilacz?

Temperatury jak na tę pore roku są bardzo fajne.

Trzymanie sprzętu w takiej obudowie może być złe jeśli bawisz się w przekładanie czegoś w niej, ale jeśli buda stoi nieotwierana, to spokojnie może być.

Zasilacz 500W AKYGA BASIC AK-B1-500, nie przekładam narazie w niej nic, jednak jka bym chciał zmienić tą kartę, dodać wiatraki to lepiej zmienić obudowę?

Zanim zaczniesz tam wrzucać kartę z TDP na poziomie 150 W pomyśl lepiej o zmianie tego wyrobu zasilaczopodobnego na normalny zasilacz. Będzie stabilniej i przy okazji bezpieczniej dla sprzętu.

Danpol , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat wyląduje w koszu.

Postarałem się zmienić. Tak jeszcze w ytm temacie, pomyślałem trochę nad OC, poczytałem, i nie wiem, czy aby mieć zapas w temp. nie lepiej będzie wymienić obudowę, czy dokupić ten wiatrak 80mm z boku? Jeżeli kupię nową, przewiewną obudowę to będę mógł bezproblemowo przełożyć komponenty do niej ze starej? No i oczywiście ten zasilacz…

Nie ma reguły. Dodatkowy wentyl może tak samo pomóc, pozostać bez większego wpływu, a czasem nawet zakłócić cały obieg powietrza w obudowie. Przekonasz się na 100% dopiero jak sprawdzisz. Z doświadczenia dodam, że jeśli chłodzenie karty jest typu otwartego (elementy odprowadzajace ciepło na wierzchu, brak zabudowanej plastikem turbiny), a dodatkowy wentyl wiałby dokładnie na wysokości karty lub tuż pod nią to może dać pozytywny efekt. Oczywiście gwarancji żadnej nie ma, pozostaja Ci eksperymenty np. ze starym wentylem z szuflady.

Co do nowej obudowy pamiętaj, że “przewiewne” konstrukcje z dużą iloscią siatki drucianej mają jedną przykrą cechę: słabo tłumią hałas pracującego PC.

Kup obudowe, na pewno da to więcej od jednego wentylatora 80mm :slight_smile: