Aby partycja systemowa miała literę M - w dysku dodatkowym

Witam

Mam stary dysk ( jeszcze z W 98 ) który traktowałem do tej pory jako magazyn rzeczy b. mało używanych. Podłączam go do pc-ta poprzez szufladę. Teraz chciałbym zainstalować na nim W XP - jak to zrobić by jego partycja systemowa miała literę M ? - tak by nie gryzł się z dyskiem podstawowym. Czy jest możliwe by już podczas instalacji przydzielić partycji systemowej literę M ? Jak przeprowadzić taką instalację ?

Pozdrówy

Virtus

  1. Jeżeli chodzi o zmianę partycji niesystemowych = prościzna w Start >>> Uruchom >>> diskmgmt.msc >>> z prawokliku na dysk wybrać opcję zmiany litery. Jako że jedna litera nie może być w użyciu podwójnie, czasem zmiana musi być dwustopniona z wykorzystaniem tymczasowym dalszej litery, by np. zamienić E na F i F na E jednym kopem.

  2. Jeżeli chodzi o zmianę litery partycji SYSTEMOWEJ to polecam tą stronę.

Na podanej przez Ciebie stronie nie ma rozwiązania mojego problemu. Jest tam rozpatrywany przypadek gdy system jest już zainstalowany. Wiem, że gdy system jest zainstalowany, to już nic nie da się zrobić, dlatego pytam jak to zrobić w czasie instalacji. Byłbym bardzo wdzięczny za rady na temat.