AC Freezer 7 Pro - przereklamowany, czy źle założony

Witam

Od jakiś dwóch tygodni mam zamontowane chłodzenie procesora AC Freezer 7 Pro. Uważam, że temperatury są za wysokie… W iddle mam 37-40 st na pierwszym rdzeniu i 39 - 42 na drugim, przy obciążaniu Orthosem jest max 57 stopni.

Na boxie miałem 42-44 stopnie w iddle i 59 w stresie. Czy to nie za mała różnica?

Moja pasta to arctic silver 5. Jeśli chodzi o montowanie chłodzenia CPU to jest to mój debiut, ale starałem się wszystko robić wg. tej instrukcji: http://forum.cooling.pl/viewtopic.php?t=229

Dodam, że jak używałem BOX’a to nie miałem dodatkowego wentylatora wyciągającego gorące powietrze, więc spadek temperatury jest tak jakby zerowy, bo przy freezerze mam już ten dodatkowy wiatrak.

Obroty są ustawione na najszybsze przez co wiatrak dosyć wyje, jak ustawię żeby bios kontrolował obrowty to w iddle mam 45-48 stopni :?

Jakie powinny być temperaury na tym coolerze?

Temp powinna nieco spaść jak pasta się wygrzeje, dla as5 200 godz.

Tańszego lepszego nie kupisz.

Zależy od budy np dodatkowe wentyle i to dobre a nie dodawane do bud są takie że się kręcą a nic nie dmuchają.

200h już raczej minęło

hmmm jakbym wiedział że efekty będą tak mizerne to bym dołożył do czegoś lepszego, zastanawiałem się jeszcze nad Pentagramem Freezone NX-100 Cu, ale wybrałem Fryzjera, może źle zrobiłem :?

Efekty działania twojego nowego chłodzenia są faktycznie mizerne. Właściwie pierwszy raz spotykam się że ktoś narzeka na jego wydajność po przesiadce z box-owego chłodzenia. Zwykle jest to znacząca poprawa efektywności chłodzenia połączona z przyciszeniem (choć głośność jest faktycznie ciut za duża). Właściwie jedyne co mi przychodzi do głowy to ponowne założenia chłodzenia i ponowne sprawdzenie temperatur.

A pastę nakładać tylko bezpośrednio nad rdzeń, czy na całej powierzchni procesora? - w różnych źródłach podają inaczej, ja nakładałem na cały procesor.

Nakładasz na środek i rozprwadzasz po całości, najlepiej jakąś kartą telefoniczną

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … anie+pasty

Nakładasz tylko na metalową blaszkę która przykrywa rdzeń procesora.

też mam to chłodzenie i mam tak:

120cm wiatrak z przodu obudowy (wciagajacy powietrze)

80cm wiatrak wyciagajacy z tylu

80cm wiatrak wyciagajacy z góry

120cm wiatrak wyciagajacy przez zasilacz z tylu

i mam na core2duo 6300 nie kręconym srednio:

w idle 47-49

przy obciążeniu 50-51

a chlodzenie założone na 100% dobrze ;] juz ze dwa razy sprawdzalem i poprawiałem i jest to samo ;]