AC Twin Turbo - radiatory na pamięciach

Witam

Mam pytanie. Kupiłem radeona 4870 z zainstalowanym juz Accelero Twin Turbo. Zauważyłem iż na pamięciach są poprzyklejane radiatory za pomocą taśmy - prawdopodobnie termoprzewodzącej. I jako iż jeden z tych radiatorów się odkleił naszła mnie pewna myśl. Mam dwuskładnikowy klej termoprzewodzący Zalmana. I tak się zastanawiam czy nie będzie lepiej przykleić tych radiatorów do tej pamięci. Zakładam iż będzie to lepszym rozwiązaniem. Jednak to nasuwa mi dwa pytania do was:

  1. Czy da się taki klej jakoś usunąć lub rozpuścić ?? Czy trzeba to po prostu odrywać na siłę??

  2. Jak już bym kleił radiatory klejem to czy są może jakieś riadatory przystosowane do 4870 o lepszej wydajności??(jakieś miedziane )

Jeszcze mam pytanie co do pasty termoprzewodzącej. Czy Zalman ZM-STG1 będzie dobrą pastą ??

Dzięki za odpowiedz.

  1. tasme zrywaj jak nie schodzi to daj popracowac troche karcie zeby sie rozgrzala i przesuwajac delkatnie radiator zejdzie

2.co do pasty to powinna byc dobra. a jak przylacvzysz radiator do karty wiesz? bo chyba gumki receprutki nie sa za dobre :stuck_out_tongue: sa pasty co kleja radiator do rdzenia moze cos takiego by sie spisalo?

Radiatory miedziane bez nadmuchu są gorsze od radiatorów aluminiowych (też bez nadmuchu).

Tak ten Zalman to dobra pasta.

Jeszcze odnośnie tego kleju dwuskładnikowego. Da się to jakoś rozpuścić??