Acces Point Edimax EW-7206APg czy nadaje Wi-Fi?

Witam. Posiadam acces pointa Edimax EW-7206APg. Jest on falowodem podłączony do anteny od internetu radiowego a w drugim gnieździe acces pointa jest skrętka, która łączy acces pointa z komputerem. Moje pytanie to czy wyżej opisane urządzenie tak podłączone nadaje sygnał Wi-Fi i czy będę mógł go odbierać np. poprzez telefon z Wi-Fi?

tak będziesz mógł, powinien z ustawieniami standardowymi nadawać siec bezprzewodową jako defaut , sam sprawdzałem na noki n95 chodziło pięknie ale nie za daleko od AP.

Ja mam problem z tym samym urządzeniem, ale z konfiguracją tz. z współpracą z systemem Vista. Nie mogę połączyć się przez Wi-Fi, powiem że na XP smiga bezproblemowo a na Viscie ma z tymi samymi ustawieniami wielki problemy aby połączyć z netem. Widzi AP ale nic więcej, dostaje adres z DHCP AP ale nic wiecej. Proszę o rade może coś wiecie na ten temat.

Głupoty pleciesz :smiley: Albo ja źle zrozumiałem autora tematu. Ja zrozumiałem, że ten Access Point służy jako Client do sieci WiFi(odbiera sygnał) i puszcza skrętką do komputera i jego “radio” jest już zajęte odbieraniem, więc nie może równocześnei nadawać znowu sygnału dla jego telefonu/laptopa, trzeba jeszcze Access Pointa, dajmy TP-Link 340G.

Ten Acces Point odbiera sygnał z sieci radiowej i wysyła go skrętka do komputera. Czy w takiej sytuacji on nadaje Wi-Fi czy potrzebne jest jeszcze jakieś urządzenie?

Odpisałem przecież, że jest zajęty i to rozsyłania sygnału dla laptopa/kom trzeba Access Point’a.

AP moze słać przez skrętke i przez Wi-Fi jednoczesnie. U mnie działało wiec powinno chodzić

Kwestia wtedy, że taki access point kiepsko nadaje itp. bo niewiadomo jakby było z sygnałem. Jakby jeszcze tego było mało to musi mieć tryb universal repreater lub WDS repreater ale wtedy by musiał z adminem się dogadać, a admin wiedziałby co chce zrobić i na 99% u siebie takiego trybu by nie włączył.