Acces point

witam,sluchalem dzis w radio o sieciach bezprzewodowych,pewien expert mowil tam ze np.w londynie chodzac ulicami miasta z laptopem bez wiekszego problemu mozna sie podlaczyc do neta i ze podobno xp sam ustawia takie lacze.tak sie sklada ze wybieram sie do londynu.wiec czy ktos moze mi powiedziec jak sie podlaczyc?

arcon1 ,

najprawdopodobniej chodzi o sieć WiFi :slight_smile:

A tak, jest możliwość “podpięcia się” do niezabezpieczonej sieci,

nawet da się złamać słabe zabezpiezenia sieci WiFi

-ale to nie jest legalne! ! !

…No chyba, że to jakiś darmowy HotSpot.

BTW

-Jak byś się czuł, gdyby ktoś się podczepił do Twojego łącza i używał sobie na Twój koszt ?? :twisted:

Po pierwsze primo: musisz mieć kartę sieciową bezprzewodową, bo bez tego ani rusz :stuck_out_tongue:

z tego co mowil ten expert a mowil to w powaznym radio.to sytuacja prawna nie jest unormowana,jesli juz to nielegalne jest udostpnianie a nie podpinanie

a po drugie?:slight_smile:

W Polsce raczej nie ma :P, ale

mogą być darmowe :wink:

Zresztą można przeczytać w linku, który podałem w moim pierwszym poście :stuck_out_tongue:

Możes rozwinąć tę myśl?

Podam przykład:

Mam Neo i modem Sagem F@st 1400W - (domyślnie nie ma skonfigurowanych żadnych zabezpieczeń) …Zatem twierdzisz, że łamię prawo korzystając z netu w swoim mieszkaniu ??

…bo ja twierdze, że gość siedzący z laptopem pod oknem mojego mieszkania. :wink:

Podobnie sprawa wygląda z kradzieżą przez nielegalne podpinki gazu, wody, energii elektrycznej etc.

Powiedział bym: raczej jest ich niewiele …ale jednak są :stuck_out_tongue:

jak sie podłączyć…

więc robisz tak:

-otwierasz laptopa

-naciskasz POWER

-czekasz az sie winda odpali

-po odpaleniu podziwiasz komunikat “wykryto połączenie sieci bezprzewodowej”

proste :smiley:

w NY taki “internet z powietrza” przy małym obciążeniu danego nadajnika potrafi hulać po 10Mbps :smiley: ciekawe jak to wyglada w londynie :smiley:

EDIT:

fiesta no tak :smiley:

bez karty wifi niewiele w ten sposób nafika 8)