Access - błąd przy próbie zmiany wartości pola Tak/Nie

Witam, muszę stworzyć bazę danych w access’ie na zaliczenie przedmiotu, co nie byłoby jakimś skomplikowanym zadaniem gdyby nie mój skromny zasób wiedzy, przez który co chwilę staję przed jakimś problemem do rozwiązania. Póki co jedyny, którego nie mogę rozgryźć wygląda następująco.

Baza w ogólności ma być wypożyczalnią samochodów. Stworzyłem formularz dodający rekordy do tabeli wypożyczeń, który wykorzystuje dwie kwerendy parametryczne. Jedna z nich do wyszukiwania pojazdu. Wykorzystuję w nim w formie szczątkowej Visual Basic’a. Wszystko działa poza jednym - przy jakiejkolwiek próbie zmiany pola typu Tak/Nie, które przechowuje informację czy samochód jest wypożyczony czy też nie, na Tak (true, prawda, -1) wyskakuje mi informacja, że “Pole nie może zostać zaktualizowane”. I ni chu chu nie jestem w stanie sobie z tym poradzić. Mógłbym prosić o sugestię co z tym zrobić?

Jaką wersję Accessa posiadasz ?

Access 2003, ale plik jest w 2000 - na uczelni takie office’y mamy.

Hmm… to dzisiaj tego nie sprawdzę. Teraz akurat na Accesie 2007 sprawdziłem to na prostym przykładzie i ja tam nie widzę powodu, aby taki komunikat wystąpił. Przejdź do widoku projektu i powiedz jakie masz właściwości pola (najlepiej wszystko czyli format, war. domyślna, reguła spr. itd…).

No… to może być powód wystąpienia błędu.

Owszem, może, chociaż wydaje mi się, że sama zmiana wartości nie jest czymś na tyle skomplikowanym żeby powodowało to jakieś błędy przy różnych wersjach. W dodatku po przekonwertowaniu bazy na 2003 jest tak samo. Format pola tak/nie, żadnej maski czy reguł…

Makr/skryptów też pewnie nie masz w bazie ?. No trudno, bez sprawcy całego zajścia nie jestem w stanie tego sprawdzić, musiał bym otworzyć delikwenta u siebie i dopiero wtedy wyciągnąć odpowiednie wnioski ;/

Ja tylko prostą bazę próbuję stworzyć z kumplem… makra czy skrypty to dla mnie wyższa szkoła jazdy - przynajmniej nie pamiętam żeby były używane. :slight_smile: Byłbym wdzięczny, jeśli zechciałbyś na ten chaos zerknąć.