Access point po ethernecie

Witam,
zależy mi na zakupie czegoś w stylu acces pointu/repeatera, żeby z routera poprowadzić kablem sygnał i żeby takie coś mi Wi-Fi udostępniło na górze w domu. Najlepiej, aby miało standard AC i 5 GHz, ew. chociaż samo 5 GHz.
Nie mogę znaleźć czegoś takiego w normalnej cenie, może ktoś coś?

PS Nie chcę przedłużać bez kabla. Sygnał musi iść z routera do urządzenia po kablu, bo między jednym, a drugim urządzeniem nie ma w ogóle możliwości sygnału WiFi.

Nie wiem co to “normalna cena”, ale “niedrogim” rozwiązaniem będzie po prostu jakiś router, np. z TP-Linka.

Na myśli miałem ok. 200-250 zł, za tyle nie znajdę routera z 5G i AC, a nie zależy mi na funkcjach routera, a na samym daniu sygnału WiFi. :frowning:

Nowy TP-Link TL-WDR4300 kosztuje 299zł. Znacznie taniej możesz zdobyć używany.
http://allegro.pl/tp-link-tl-wdr4300-jak-nowy-dwupasmowy-router-i6991830520.html
Pogmerałem jeszcze trochę i tu masz nówkę, z AC na 5GHz, poniżej 250zł.
http://allegro.pl/router-tp-link-archer-c1200-1200mbps-jak-c5-ac1200-i6865529114.html
Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że praktycznie wszystkie obecnie dostępne na rynku urządzenia Wi-Fi są podatne na atak KRACK (https://www.dobreprogramy.pl/WiFi-podatne-na-atak-tak-dziala-KRACK.-Linux-i-Android-szczegolnie-zagrozone,News,83713.html), a zapewne tylko nieliczne dostaną aktualizację eliminująca ten problem.

Wiem, czytałem o tym. Na szczęście główny router do dość nowy Asus, więc mam nadzieję, że dostanie update. Więc co byś radził? Poczekać do jakiegoś sprzętu, który będzie pewnego, że dostanie update czy jak?