Access point Wlan. Ustawienie (ip, brama, dns itp)


(Kruszonxp) #1

Witam mam problem z (ip, brama, dns itp) a dokładniej z Access point. Chciał bym odbierac wlan lecz moj telefon znajduje moja siec ale po chwili wyskakuje mi bład nie mozna połoaczyc i nie odnaleziono Wlan. Podobno trzeba ustawic (ip, brama, dns itp) w telefonie i na kompie tylko mam problem nie wiem jak.

No wiec moje pytanie JAK?


(Mihau X64) #2

Ja bym to zrobiłe tak. Niewiem jaki masz zakres IP na routerze ustawiony ale powiecmy ze masz na 3. Bo tylke akurat masz komputerów. Tak więc rozszeżasz liczbę IP o 1 i następnie w telefonie podajesz wszystkie badziewia. Telefon masz pewnie na symbian'ie więc wchodzisz w ustawienia wlan'u i podajesz te same dane które uzyskasz w oknie właściwiści karty. (tej z PC) zmieniasz tylko IP.

65285390fb9.th.jpg

Ale podkreślam, że to tylko sposób jak ja bm sie za to zabrał. Więc nitraktuj tego jako bezpośrednich wytycznych :wink:


(Kruszonxp) #3

Aha mniej wiecej rozumiem ale nie wiem jak sie za to zabrac. Mogł bys troszke bardziej rozwinąc :wink:

A jeszcze pytanie jak dostac sie w ustawienia rutera przez WWW ? wpisuje 192.168.1.1


(Mihau X64) #4

Odpalasz przeglądarkę internetową podajesz adres routera ale bez żadnych www itp...

W moim przypadku 83.14.49.1 ponieważ sam sobie zmieniłem. Będąc w opcjach musisz znaleźć opcje mniej więcej takie jak u mnie..

37352414bt0.th.jpg

W tej górnej ramce widzisz zakres IP od 2 do 5. Pozycji 1 niema bo jest ona zarezerwowana dla samego routera. Adresy kolejno widać na dole. Tak więc rozszerzasz zakres IP powiedzmy o jeden adres. Teraz masz od 2 do 6. Tak więc na środku gdzie ja mam static DHCP zaznaczasz Enabled podajesz nazwę np. Nokia N95. Teraz w polu IP podajesz końcówkę 6 czyli ten adres o który właśnie poszerzyłeś zakres. MAC podajesz taki jak ma WLAN w telefonie. I dodajesz do listy tak jak u mnie Toshiba; acer; desktop; szakal. Teraz w telefonie wchodzi w ustawienia karty wi-fi. I podajesz w miarę możliwości wszystkie dane. Dane są takie same jak dla komputera. Zmienia się tylko ostatnia liczba w adresie IP.

Problemem jest tylko to, że ja mam zapewne inny router niż ty wiec na pewno znajdą się rozbieżności. Możesz mieć więcej opcji i inaczej porozkładane po menu.


(Kruszonxp) #5

Oki z tym ustawianiem juz rozumie wszystko tylko dalej zostaje problem rutera. Wpisuje adres taki 192.168.48.1 po czym na stronie pokazuje sie komunikat It works! a adres zmienia sie na taki http://192.168.48.1/apache2-default/