Access point Wlan. Ustawienie (ip, brama, dns itp)

Witam mam problem z (ip, brama, dns itp) a dokładniej z Access point. Chciał bym odbierac wlan lecz moj telefon znajduje moja siec ale po chwili wyskakuje mi bład nie mozna połoaczyc i nie odnaleziono Wlan. Podobno trzeba ustawic (ip, brama, dns itp) w telefonie i na kompie tylko mam problem nie wiem jak.

No wiec moje pytanie JAK?

Ja bym to zrobiłe tak. Niewiem jaki masz zakres IP na routerze ustawiony ale powiecmy ze masz na 3. Bo tylke akurat masz komputerów. Tak więc rozszeżasz liczbę IP o 1 i następnie w telefonie podajesz wszystkie badziewia. Telefon masz pewnie na symbian’ie więc wchodzisz w ustawienia wlan’u i podajesz te same dane które uzyskasz w oknie właściwiści karty. (tej z PC) zmieniasz tylko IP.

65285390fb9.th.jpg

Ale podkreślam, że to tylko sposób jak ja bm sie za to zabrał. Więc nitraktuj tego jako bezpośrednich wytycznych :wink:

Aha mniej wiecej rozumiem ale nie wiem jak sie za to zabrac. Mogł bys troszke bardziej rozwinąc :wink:

A jeszcze pytanie jak dostac sie w ustawienia rutera przez WWW ? wpisuje 192.168.1.1

Odpalasz przeglądarkę internetową podajesz adres routera ale bez żadnych www itp…

W moim przypadku 83.14.49.1 ponieważ sam sobie zmieniłem. Będąc w opcjach musisz znaleźć opcje mniej więcej takie jak u mnie…

37352414bt0.th.jpg

W tej górnej ramce widzisz zakres IP od 2 do 5. Pozycji 1 niema bo jest ona zarezerwowana dla samego routera. Adresy kolejno widać na dole. Tak więc rozszerzasz zakres IP powiedzmy o jeden adres. Teraz masz od 2 do 6. Tak więc na środku gdzie ja mam static DHCP zaznaczasz Enabled podajesz nazwę np. Nokia N95. Teraz w polu IP podajesz końcówkę 6 czyli ten adres o który właśnie poszerzyłeś zakres. MAC podajesz taki jak ma WLAN w telefonie. I dodajesz do listy tak jak u mnie Toshiba; acer; desktop; szakal. Teraz w telefonie wchodzi w ustawienia karty wi-fi. I podajesz w miarę możliwości wszystkie dane. Dane są takie same jak dla komputera. Zmienia się tylko ostatnia liczba w adresie IP.

Problemem jest tylko to, że ja mam zapewne inny router niż ty wiec na pewno znajdą się rozbieżności. Możesz mieć więcej opcji i inaczej porozkładane po menu.

Oki z tym ustawianiem juz rozumie wszystko tylko dalej zostaje problem rutera. Wpisuje adres taki 192.168.48.1 po czym na stronie pokazuje sie komunikat It works! a adres zmienia sie na taki http://192.168.48.1/apache2-default/