Access Point - wybór urządzenia do firmy

Witam

Muszę postawić w firmie kilka AccessPointów (na razie powiedzmy 1 sztukę) - ale zależy mi na bezpieczeństwie.

Najważniejsze by AccessPoint był spokojnie zarządzalny w ramach sieci no i co najważniejsze dawał możliwość zarządzania dostępem do sieci - np. poprzez weryfikację maca. Ale tak by panel konfiguracyjny był user friendly.

Ja to widzę tak. Ktoś zgłasza mi fakt, że chce mieć dostęp do sieci. Podaje mu SSID i hasło. Ten się łączy. Ja wchodzę w panel sterowania widzę aktualnych użytkowników z podziałem na uwierzytelnionych i nie. Weryfikuję która to końcówka i dodaje od zaufanych i mogę w pełni opisać go w panelu np. IKSIŃSKI, tak abym np. w przyszłości mógł go jednym kliknięciem usunąć jeśli będzie taka potrzeba

Jakie urządzenie da mi takie możliwości - wiem sam mogę to zweryfikować, przeglądając emulatory - bardziej mi chodzi o praktyczne doświadczenia w tej kwestii.

 

Co zatem polecalibyście z praktyki, żeby nie zabić się cenowo (rozwiazania UTM są planowane, ale z uwagi na cenę jeszcze nie ten okres) a żeby funkcjonalność była zachowana.??

Dzięki

slavcor , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po lewej stronie) - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Warto zobaczyć rozwiązania Ubiquiti. Kupujesz zestaw 3 Acess Pointów, zarządzanie masz w całości ze swojego komputera (i tylko z niego, jeśli nie dokupisz dodatkowego elementu). Jest tam prosty captive portal, można uruchomić dot.1x i powiązać go z Active Directory. Ponadto musisz mieć do tego jakiś prosty router lub unifi security gateway i całość się ładnie spina.

 

Ja takie coś testuję na 6 antenach, jednym unifi - działa ponad 2 lata, obsługując 60 - 80 użytkowników.

 

Od razu zaznaczę, że MikroTik, bądź inne ustrojstwa potrafią lepiej, więcej. Jednak wydaje mi się, że Ubiquiti jest naprawdę bardzo proste w zarządzaniu.

 

[Przemek S.]