Access - problemy z importowniem

Witam.

Mam następujący problem. Kiedy włączam accessa niby nic się nie dzieje nadzwyczajnego. Programik się włącza, tworzę nową bazę. Schody zaczynają się podczas importowania. Kiedy klikam na importuj pokazuje mi się okienko z importowaniem i tam gdzie jest Pliki typu: wyskakuje mi Błąd rejestru. Klikam tam i zmieniam na plik tekstowy lub na Excel’a. Następnie zaznaczam plik i daję na importuj. W tym momencie nie pojawia mi się nic więcej (w przypadku Excela pyta się który arkusz) i importuje automatycznie. Nie pojawia się żaden kreator. nie pyta się czy pierwszy wers ma być jako dane czy nazwy kolumn. Nic. Tylko komunikat, że pomyślnie importowano. Kiedy daje ok mam dwa pliki.

Kwerenda12 i kwerenda12_Importuj błędy

Ponadto dane mam źle zaimportowane. liczby poprzestawiane. Wcześniej przed wyjazdem na wakacje wgrałem od nowa system i offica. To jest teraz pierwsze włączenie accessa od tej pory. Wgrałęm więc od nowa system i offica. To samo. Żeby było inaczej, to pożyczyłem od koleżanki system (WXP) i offica 03’ (sam go też mam), ale cały czas mi się to samo robi. Źle importuje.

Nie włączają mi się też kreatory, np. kwerend krzyżowych.

Kiedy klikam na Utwórz kwerendę / tabelę za pomocą kreatora i innych tego typu pomocy co są tam widoczne, nic się nie dzieje. Nie ma żadnego komunikatu :frowning: Tylko i wyłącznie działa Nowy, ale co z tego skoro dane są źle zaimportowane :frowning: Może i można wszystkie te obliczenia zrobić w Ex, ale do pracy mgr mam naprawdę duże bazy danych i Access jest mi niezbędny.

Proszę o pomoc.

P.S. an tych samych plikach pracowałem wcześniej i wszystko było ok. Dobrze importował, były normalnie kreatory. Nie pamiętam bym coś wyłączał, tym bardziej, ze nie miałem kiedy :confused: