ACDSee... dlaczego nie mogę zapisać w jpg?

Nie mam pojęcia co się stało, ale nie mogę zapisać fotki w formacie JPG po jej obróbce. Stosujac Save as… mogę zapisać pliki tylko w opcji z

rozszerzeniem iff, psd, ras, rsb i sgi. Jestem totalnym laikiem i przyznam,

ze cos mi tam po drodze wyskoczyło, ale z pośpiechu kliknęlam “nie pokazuj tego okna więcej”… no i masz babo placek. Jpg wsiąkł :-((

Proszę o pomoc, bo zwariuję. wywaliłam już ten program i zainstalowałam go ponownie i nadal nic. kiedy chce przekonwertować fotkę z formatu iff, to nawet nie mam tam takiej opcji, jak jpg…

Spróbuj tak: Narzędzia - kojarzenie plików - pliki obrazów - zaznacz JPEG (prawdopodobnie masz odznaczony). Powinno pomóc.

buuuuuu… nie pomogło! w “Tools - File Associations” wszystko jest okay… jpg mam zaznaczone. proszę o jeszcze jakieś wskazówki :slight_smile:

odinstaluj całe ACDSee i zainstaluj od nowa. najprawdobodobiej jest skasowany plik z filtrem doo jgp, z którego korzysta ww program w czasie jego obróbki. A filtry te są w innym katalogu niż ten podany podczas instalacji.

zrobiłam to i to dwukrotnie. nawet ściągnełam program do czyszczenia rejestrów… wszystko wyczyścilam, poukładałam,itp. zainstalowałam ACDSee od nowa i nadal nic. program pięknie czyta jpg’i, ale w opcji Save As… typu jpg nie uwidzisz :-(( także wszelkie zmiany na fotkach po obróbce mogę sobie… przepraszam… no! pooglądać na kompie. nawet jeśli próbuję zapisać w innym formacie, to wyskakuje mi informacja “can’t write output file”…

POMOCYYYYY! !!

Nie wygłupiaj się, nie wariuj. Zainstaluj sobie inny programik - polecam Photo Filtre - zapiszesz, jak zechcesz i przy okazji zrobisz w nim wiele innych rzeczy. To taki malutki i sprytny Photoshop. A tak przy okazji: jaką wersję masz ACD? Może nowsza wersja by coś pomogła?

hihi… no właśnie też już o tym myślałam, żeby zainstalować cos innego. a mam wersję 6.0 chciałam ściągnać 8.0, ale ona chodzi na 2000 i XP, a ja mam 98… no cóż! dobrze, ze my nie starzejemy sie tak szybko, jak komputery buhahahahahaha… bo dopiero by było.

oki, zaraz gdzies poszukam tego programiku, o którym mówisz. dzięki za rady i dobre chęci :slight_smile: ale swoją drogą i tak nie dam temu spokoju, bo gdzie te jpg’i wsiąkły??? w dodatku przypuszczam, ze to jakaś głupota, bo tak niestety przeważnie bywa

Złączono Posta : 26.08.2006 (Sob) 22:11

a swoją drogą… k poproszę o jakieś rady… moze ktoś w końcu trafi, bo inaczej trafi mnie… !!

Siódemka jest o wiele lepsza od szóstki, mało różni się od ósemki i jest super! Chodzi na Win 98.

ale 7.0 jest do pobrania za free czy do kupienia? ja 6.0 dostałam z aparatem…

a tak swoją droga… ściągnełam p.filtr i spolszczenie do niego. i dalej… jak to się je, zeby pisało po polskiemu :wink:

Siódemka ACD jest niestety płatna. Spolszczenie do Photo Filtre wypakuj. Z katalogu, gdzie zainstalowałaś Photo Filtre wyrzuć plik z językiem angielskim, (en, czy jakoś tak bo już go nie mam), a wklej wypakowany translation.pl. Koniec.

powiem ci, marianek, ze odruchowo dobrze zaczęłam od skopiowania pliku i dzięki za podpowiedz o skasowaniu .en, bo na to bym mnie wpadła hihihihihihi…

no to mam w końcu coś w rodzimym jezyku… idę likwidowac czerwone oczy, bo źle mi się kojarzą.

dzięki bardzo jeszcze raz