Ace 3 - custom ROM

Witam.

Zastanawiam się, czy warto zainstalować CyanogenMod na telefonie Samsung S7275R. Czytałem o tym na różnych stronach i informacje się różnią. Na jednej było, że takie coś nie istnieje i nie będzie istnieć, na innej że jest ale nie będzie ulepszane/aktualizowane. Znalazłem jeszcze to (opis + download).

Telefon jest jeszcze na gwarancji, więc teraz nie będę nic robił z systemem.

 

  1. Czy ta strona jest wiarygodna?

  2. Czy w ogóle opłaca się kombinować i bawić się w zmianę systemu (oczywiście po wygaśnięciu gwarancji)?

  3. Czy bugi opisane na stronie będą utrudniały korzystanie z telefonu?

Co do CyanogenModa na Ace 3, to Ace3 i Ace 3 LTE mają różne procesory. Ten pierwszy ma Broadcoma, a ten drugi Snapdragona, więc tak na dobrą sprawę, to dwa różne telefony. Być może z tego wynika różnica tych informacji lub z tego, że rom, który podesłałeś jest nieoficjalną kompilacją CyanogenModa.

  1. XDA jest jak najbardziej wiarygodne.
  2. Jak oczekujesz większych możliwości personalizacji, nowszej wersji systemu (bo np. producent już nie wspiera jakiegoś konkretnego modelu), pozbycie się śmieci od operatora/producenta telefonu czy większej płynności systemu (czasami kosztem płynności, czasami aparatu - zależy w jakim stopniu dopracowany jest dany rom), to tak.
  3. Ten drugi oznacza to, że jak byś korzystał z funkcji USB-OTG (czyli podłączył do telefonu np. pendrive za pomocą przejściówki USB-OTG), to po skończeniu korzystania z tej funkcji (OTG) będziesz musiał zresetować telefon, bo inaczej nie będzie on przechodził w tryb uśpienia (Deep Sleep), czyli bateria będzie bardzo szybko się rozładowywać.
  4. Jeżeli wszystko robisz zgodnie z instrukcją (i wgrywasz oprogramowanie, które na pewno jest zrobione pod Twój telefon), to nie powinno się nic stać. Zawsze możesz wrócić do oprogramowania producenta (w Samsungach jest to bardzo łatwe - należy skorzystać z ODIN, a oprogramowanie możesz pobrać np. ze strony SamMobile).

Nie wiem czy ten model nie ma czasem knoxa. Ale też można wgrać z dedykowanej aplikacji ze stronu get.cm