Ace stream i Sopcast Instalacja na Ubuntu

Witajcie użytkownicy linuxa.

Wyraźnie podaje z którymi pakietami jest problem. Spróbuj je zainstalować i zobacz, co ci apt wypluje.

Dziękuję, czy mógłbyś napisać mi te komendy? Niestety siedzę już nad tym kilka dni i nie wiem jak to zrobić. 

Przecież nawet na tym screenie widać że używasz tych komend.

sudo apt-get install <nazwa pakietu>

Nie przeklejaj bezmyślnie komend, tylko przeanalizuj czasami to co robisz.

Otóż postąpiłem jak mi podałeś, brakowało tam znów kilkanaście plików więc instalowałem je w taki sposób. I miałem odpowiedź, że nie ma dostępnej wersji pliku. Nie mam pomysłu jak zainstalować ten program i mieć to samo co na Windowsie, ale nie odejdę z Linuxa bo mimo to jest zbyt mądrym i stabilnym systemem w odróżnieniu od Windowsa. Może mógłbym Cię Areh poprosić któregoś dnia o kilka minut na Teamviewer? Byłbym bardzo wdzięczny.

Wybacz, ale po 8h w pracy przy komputerach, po pracy staram się ich unikać.

W porządku, chociaż myślałem, że jest to kwestia kilku minut dla specjalistów.

spróbuj poleceniem naprawić

sudo apt-get install -f

 

Przecież najpierw trzeba naprawić problem z repozytoriami - widać, że któreś z PPA trzodzi.

Ależ proszę Pana z trollface’em, niech Pan spojrzy na poradnik. Jaką masz wersję Ubuntu? 13.04? A może 15.04?

deb http://repo.acestream.org/ubuntu/ raring main

Powinieneś dać (przeznaczony dla 14.04):

deb http://repo.acestream.org/ubuntu/ trusty main

Wystarczy czytać ze zrozumieniem :). O ile próbowałeś tego sposobu. Bo piszesz, że na wielu stronach znajdywałeś poradniki, ale nie wiadomo dokładnie, z jakiego skorzystałeś. Dlatego stawiam na złe repozytoria.

 

Szukałem wszędzie, na angielskich stronach (na rosyjskich mnóstwo informacji, ale nie znam tego języka) i okazało się, że AceStream nie ma wsparcia na mojego Ubuntu 15.10. Jest na poprzednią wersję LTS. Nie będę instalować tego tylko dlatego, że programu nie mogę zainstalować. W ogóle szkoda, że specjalista “Areh”, który zwrócił mi uwagę abym nie przeklejał bezmyślnie komend, jak i “Amaterasu” już tego nie sprawdzili, że się nie da odpalić tego programu na konkretnej wersji.