Acer 2413 z Linuxem


(Szalkowski1) #1

Mam pytanko co wart jest ten sprzet (promocja Media Markt) i jaka dystrybucja jes na nim zainstalowana. Jest w dobrej cenie i zastanawiam sie czy warto go nabyc czy poczekac i odlozyc cos jeszcze.


(Msprungk) #2

Ten tzw. Linuks to po prostu tryb tekstowy. Jedynie chyba Fujitsu Siemens dodaje pełną dystrybucję Knoppixa w wersji 4.0 na DVD


#3

W każdym Linuksie jest tryb tekstowy, co nie znaczy że dointalowanie dobie iksów to coś trudnego.

Zresztą, prawdopodobnie po zakupie i tak będziesz chciał przeinstalować sobie system wg swoich upodobań, więc sprawdźw sklepie tylko czy wszystkie urządzenie w kompie działają bez problemu z tą dystrybucją z którą to sprzedają.

PS. Mam kilku znajomych, którzy pracują/pracowali w MM. Wbrew temu co powtazają na raklamach, oni twierdzą że to jednak jest sieć sklepów dla idiotów i normalni ludzie powinni ich raczej omijać, ale cóż, to tylko zdanie pracowników tego sklepu.


(Msprungk) #4

Oczywiście. Pd warunkiem, że ma się wiedzę na ten temat. W przeciwieństwie do trybu tekstowego, który dla laika jest czarną magią, zainstalowany Knoppix pozwala na normalną pracę z systemem bez jakichkolwiek problemów

A co do MM to reklama jest przekorna :wink:


(Init3) #5

To jest bodajze Limpus Linux - chyba tak to "coś" sie nazywa. Czarna magia, trzeba znac wszystkie komendy trybu tekstowego, wiec 0 zabawy - przynajmniej dla windowsiarzy jak i linux newbies. Swietne na laptopy sa graficzne dystrybucje, takie jak ubuntu, suse - przesiadka z windowsa zupelnie bezbolesna a dobrze wspolpracuja z laptopami, wlasciwie kazda wieksza dystrybucje da sie pewnie dostroic do laptopa. Mozesz kupic tego laptopa, ale koniecznie zmien dystrybucje, przynajmniej nie bedziesz musial placic microsoftowi.


(Czarno to widzę...) #6

Jeśli jest w dobrej cenie i Ci odpowiada, to kupuj. Porządnego Linuksa zainstalujesz na nim w 30 minut.