Acer 3690 i Acer eRecovery


(Thaiski) #1

Mam Acera 3690, bios v3.50, w Main D2D Recovery "Enabled". Przeinstalowalem XPka z SP2, chce zainstalowac eRecovery i wyskakuje komunikat: "Not D2D System. eRecovery cannot be installed".

Ktos wie czy na tym modelu mozna zainstalowac eRecovery i ewentualnie co odblokowac zeby to zrobic ?


(MarS) #2

D2D Recovery to "disk-to-disc recovery". Opcja związana z preinstalowanym systemem operacyjnym na dysku laptopa (wariant fabryczny). Nie wiem czy miałeś system na dysku przy zakupie laptopa bo nic o tym nie piszesz


(Thaiski) #3

Tak, na dysku byla vista ale komputer tak mulil ze musialem zamienic na XP.


(MarS) #4

Usunąłeś partycję Recovery to nie możesz obecnie zainstalować systemu eRecovery. Zrobiłeś sobie przynajmniej płyty DVD Recovery?


(Kryszo111) #5

Witam. Mam podobny problem. Tylko że ja na 100% usunąłem partycją backup i nie zrobiłem kopii. Dodatkowo po zainstalowaniu XP mam dysk mniejszy o 100 GB. Wcześniej miał 250 GB. I co taraz z tym bigosem??


(MarS) #6

Kontakt z Acerem i zamówienie duplikatu płyt. Koszt ok. 180 zł netto


(Kryszo111) #7

No to pięknie. Czyli będę musiał podać jakieź numery chyba czy jak?? Napiszę do Acera Polska i zobaczę co onie na to. MarS a nie ma jakiejś innej tańszej formy naprawienia kompa??


(MarS) #8

Można spróbować pożyczyć od kolegi płytę instalacyjną systemu, ale nie wiem czy to pomoże. Czasami się udaje a czasami nie. Warto jednak spróbować. Podczas instalacji podajesz numer z certyfikatu znajdującego się na spodzie laptopa


(Kryszo111) #9

Nie mam kolegi z Acerem 7620 w dodatku takiego który ma eRecovery na płycie DVD. Przeszukuję internet niestety na próżno


(MarS) #10

Pisałem o zwykłe płycie instalacyjnej Windows Vista a nie o Recovery. A tak z ciekawości - skąd się nagle wziął Acer 7620 jak wątek dotyczy innego modelu?


(Kryszo111) #11

Jak już pisałem szukałem w całym internecie aż trafiłem tutaj. Temat podobny :smiley: