Acer 5014 - problem ze startem

Jak to mówią najlepiej zacząć od początku.

Jakieś dwa lata temu zakupiłem laptopa Acer Aspire 5014 WLMi

Jakoś tak pechowo trafiłem, że system już nie działał po przyniesieniu do domu, ale wiadomo gwarancja naprawili, działał. po jakimś czasie nie nagrywał płyt (nie żeby jakaś tragedia - ale zawsze), gwarancja wymiana nagrywarki działał. I pewnego dnia nie uruchomił się system. Nie mogłem go ponownie zainstalować nawet z płyty recovery dostarczonej wraz z laptopem (instalacja działała około 2 minut i koniec). Pojechał do Czech (nawet szybko sie uporali - jakieś 9 dni), przyjechał ze sformatowanymi parytcjami i nowym systemem. W opisie podali informację, że system został przywrócony, ale jedna śróbka była odkręcona więc tak naprawdę nie wiem co w nim robili.

Gwarancja się skończyła i stało się. Windows nie startuje: pojawia się tylko informacja o błędzie i możliwość uruchomienie systemu w trybie awaryjnym, normalnie, ostatnia poprawnie działająca konfiguracja itd. niestety ale nic z tych rzeczy nie działa. Próba instalacji systemu z płyt recovery przestaje działać po około 2 minutach (przyznam się, że nie próbowałem jeszcze kombinacji alt f10 - zapomniałem o niej).

Fakt, że po instalce stracę partycję c (a tam jest kilka ważnych dokumentów mojej lubej) (może by tak wykręcić dysk twardy i skopiować potrzebne dane - ale nie wiem jak się do niego dobrać, gdzie on jest?, i czy taki dysk można podłaczyć przez jakiś ogólnie dostępny przewód?).

Ale co potem, czy da radę samemu to zainstalować czy może poszło coś innego. (Jestem totalnie pod kreską, więc ewentualna naprawa w serwisie jest odsunięta na nie wiem kiedy)

Może ktoś miał podobne problemy?

dysk jest pod klawiatura pod spodem są bodajże 4 śrubki zależy od laptopa odkręcasz i bez problemu wyciągniesz dysk :stuck_out_tongue: zobacz w instrukcji powinno pisać gdzie znajduje sie dysk dobrze mówię? :x

Wystarczy poszukać, na allegro pewnie znajdziesz, są odpowiednie kieszenie na dysk z lapa który podłączasz przewodem USB do kompa i działa jak normalny dysk, może wtedy spróbuj go przy okazji sformatować i postawić nowy sys