Acer 5220 - problem z kartą graficzną

Witajcie!

Kupiłem nie dawno Laptopa ACER EXTENSA 5220 (nie chce słuchać jaki to Acer nie jest zły - tylko chce otrzymać odpowiedź na swoje pytanie). Mianowicie chodzi o to że w jego specyfikacji piszą że ma Kartę Graficzną X3100 do 342MB RAM - a mi w systemie wykrywa ją (Everast i DirectX) jako 128 MB. I teraz pytanie czemu tak jest i jak to zmienić (próbowałem w BIOS’ie, ale tam nie ma żadnej takiej opcji.

Proszę o pomoc!!

Karta ma “na dzień dobry” przydzielone 128 ale system może jej przydzielić maksymalnie 324MB RAM (jak pewnie wiesz, to grafa zintegrowana, bez własnej pamięci). Jaką konfigurację masz, tj. chodzi mi o ilość pamięci RAM.

W laptopach Acera jest tak, że im mniejsza ilość pamięci, tym z BIOSu więcej nie dostaniesz. Jak masz 512 MB, to wg BIOSu dostaniesz 64 MB. Jeżeli nie masz możliwości zmiany ustawień w BIOSie, sprawdz jego wersję i porówhaj ją z dostępną na ftp.acer-euro.com

Złączono Posta : 04.10.2007 (Czw) 20:53

PS: najlepiej będzie, jak podasz mi PN (nie wiem, jak teraz, ale kiedyś to wyglądało jak LX.xxx.xxx)

Mam 2GB ramu, a w Biosie nie ma opcji zmiany ilości pamięci przydzielanej na grafe. Biosa ściągnąłem nowego ze strony Acera (tj. wersje 1.18 ) i dalej tam nie ma opcji przydzielania Pamięci dla grafy.

PS. Ta Twoja strona nie działa.

Wpisz bez http to jest ftp . acer - euro . com - podaj Part Number laptopa, zobaczymy co w nim siedzi faktycznie :wink: Jeżeli masz 2GB, to powinieneś je dostać… jakieś testy? To jest pamięć przydzielana dynamicznie, system pokaże najmniejsza przydzielona wartość.

  • jakie znowu testy??
  • czyli przydziela pamięć według tego ile jej potrzebuje w danym momencie?? - a nie przydziela na stałe??

Testy - Benchmark, CPU-Z. Tak, przydziela dynamicznie. O tej karcie piszą tak:

Intel X3100 - Intel Graphics Media Accelerator

Zintegrowana z Chipsetem płyty głównej Intel GM965

- 8MB dedykowanej pamięci VRAM

- obsługa do 350MB pamięci Video

- Shared Memory

- przydzielana dynamicznie z systemowej

Jakbyś mi podał kod produktu, to sobie spradzę, co piszczy w Twoim laptopie (z tyłu, na bodajże białej nalepce powinieneś mieć coś takiego - lub podobne - LX.E870Y.058)

Wysłałem Ci na pw oznaczenie. Mam nadzieje że coś mi powiesz więcej.