Acer 5315 i Vista

Witam zakupiłem Acera 5315, oczywiście nie otrzymałem żadnych płytek ze sterownikami. Z tym jakoś sobie poradziłem ale chciałbym teraz dostać płytkę z Vista która jest zainstalowana na tym laptopie. Czy ktoś może wie skąd można taka płytkę dostać albo skąd ściągnąć ?

Ściągnąć nie można. Zwróć się do producenta, by dostarczył Ci bezpłatnie kopię Windowsa zainstalowanego na Twoim laptopie.

A nie masz przypadkiem ukrytej partycji recovery?? Tam są pliki systemu albo sam system (nie pamiętam dokładnie) podczas reinstalki systemu wystarczy wcisnąć klawisz i system się instaluje.

A sluchajcie, wiecie ktorym klawiszem podczas startu systemu wlacza sie instalowanie Windowsa z tej ukrytej partycji? Wlasnie lap mi padl a nie nagralem zadego CD recovery.

Dzieki

podobno ALT + F10 ale u mnie to nie dziala

Ja proponuje zainstalować sobie XP :slight_smile:

Tutaj jest dokładny opis jak to należy zrobić :

http://soulpass.com/2007/11/10/installi … 53-laptop/

A jak Ci sie uda odzyskać Viste to napisz jakim klawiszem to zrobiłeś

Wlasnie kuilem takiego notebooka i na dzien dobry nie moglem go uruchomic.

W serwisie dowiedzialem sie, ze zarowno Vista, jak i dodatkowe oprogramowanie jest na ukrytej partycji dysku twardego. I rzeczywiscie jest.

Żeby sformatowac/odzsyskac itp nalezy:

  • wlaczyc kmputer

  • podczas wyswietlania sie ekranu z logo Acer nacisnac jednoczesnie ALT( lewy) + F10 i trzymac do momentu, az pojawi sie dzwiek( takie piszczenie). Puscic, poczekac, az przestanie piszczec i powtorzyc…

  • po 2, 3 takich nacisnieciach wyswietla sie ekran z wyborem, czy chcemy odzyskac z plyty, usb, czy od nowa zainstalowac

  • Dalej juz robi sie samo :slight_smile:

A ktoś mi powie po polsku w kilku slowach jak wywalić Vistę i zainstalować XP? (acer 5315) jeśli jeszzcze trochę popracuje na Vista to wykończę się nerwowo,

Bardzo proszę o pomoc!

Pozdrawiam serdecznie,

Ania

Mam pytanie, a może ktoś wie jak przestawić w Acer 5315 ustawienia grafiki w biosie bo pokazuje tylko 8MB, a dostęp jest nieaktywny, będę bardzo wdzięczny