Acer 5732z - brak dźwięku na windows 7 x64

Witam. Mam dosyć nietypowy problem, ktory był już poruszany na forum, ale nik nie zdołał pomóc (ten temat: klik).

Posiadam laptopa Acer Aspire 5732z z systemem Vista x86 na której wszystko działało. Zainstalowałem Windows 7 x64 oryginalny z SP1 i niestety nie mam dźwięku. Sterowniki ze strony acera odpowiednie dla mojego OS zainstalowałem. Na pasku głośności obok zegara widać jak zielony pasek “skacze” podczas puszczenia dowolnego dźwięku, ale nic nie słychać ani w głośnikach wbudowanych ani zewnętrznych.

Próbowałem już instalować inne sterowniki, odinstalowując poprzednie, ale nic nie pomaga. Nie pierwszy raz instaluję systemy na komputerach ale z czymś takim się jeszcze nie spotkałem. W menadżerze urzadzeń wszystko ok bez żadnych wykrzykników czy pytajników. Reszta sterowników zainstalowana.

Może ktoś zna rozwiązanie tego problemu? Może zintegrowany SP1?

ROZWIĄZANIE

Nie wiem jakim cudem, ale problem rozwiązuje aktualizacja biosu. Wtedy nawet sterowniki systemowe wystarczą by działał głos. Zamiast się męczyć z różnymi sterownikami wystarczyło kilka minut na update.