Acer 5742G - wymiana past termoprzewodzących


(Hitfan) #1

Witajcie! Mój leciwy już laptop wymieniony w tytule przy normalnej pracy, tzn. odpalony Chrome i Word, bez YouTube’a ma takie temperatury:

 

bxL4aZs.png

Natomiast jak odpalę jakąś grę typu S.T.A.L.K.E.R. czy Battlefield 3 grafika ma między 80 a 90 stopni. Czy rozebranie komputera (ostatnio rozbierany rok temu), wyczyszczenie go z kurzu i wymiana pasty termoprzewodzącej na taką: Arctic Silver 5 AS5 pomoże coś? BF3 na najniższych ustawieniach przy natywnej rozdzielczości 1366x768 chodzi koło 25FPSów. Czy po ww. zabiegach jest szansa osiągnąć więcej? Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

 


(darek0107) #2

Tak ale nie polecam tej pasty do laptopa, To jest bardzo dobra pasta ale z ta przewodnościa bywa różnie. Ja używam Arctic MX-4 - kosztuje około 30 zł i jest najlepsza do laptopów. Możesz nia nawet wysmarowac całą płyte i nic się nie stanie. Jak wymieniasz paste to trzeba umyc wszystko benzyną ekstrakcyjna a radiator od strony gdzie styka z procesorem wyczyścic, żeby nie był zaśniedziały - papierem ściernym “platynką” albo mleczniem do garczków. Zaśniedziała miedż ma duże opory termiczne.


(JNJN) #3

 

Co najwyżej zmniejszysz temperatury w stresie.

 

Wystarczy pasta MX-2.


(Nervous130) #4

wyczyść z kurzu i przesmaruj tą co kolega polecił wyżej