Acer 7520g po flashu Biosa z V1,30 na V1,33 odpala na 3 sek

Witam, mam taki problem. kupiłem Acer 7520g z procesorem amd turion x2. Nagrałem Windows 7 i zacząłem ze strony Acer download sterowników. Wszystko Było dobrze ale zauważyłem ze w biosie nie było info o temperaturze procesora i myślałem ze z nową wersją biosa coś się poprawi. No to pobrałem file .rar co był dostępny na stronie acer bios v 1,33. po rozpakowaniu plików dałem Flash program wszystko zrobił, zresetował system, a po restarcie lapek odpala na 2/3 sekundy migają diody i gaśnie i tak w kolko na okrągło non stop gaśnie i zapala się. próbowałem odlutować baterie na płycie z nadzieją na reset biosa ale nic nie dało.

Błagam o pomoc. domyślam się ze będę musiał wgrać starą wersje biosa v1,30 ale jak mogę to zrobić zkoro lapek nie daje mi praktycznie znaku życia oprócz 2 sek światełka diodowe?

_________________

_________________

Witam, no chciał bym spróbować tak jak na filmiku ale na stronie acer jest tylko wersja bios v1.33 tą co zgrałem i co kłopotów mi narobiła. miałem 2 taką samą płytę główną spróbowałem ją uruchomić i to samo identyko się dzieje. spróbowałem odpalić lapka bez procesora i zauważyłem czy z procesorem czy bez takie samo znaki daje lapek. Obawiam się ze Procesor padł ale pytanie za 100 punktów możliwe jest to ze po flashu biosa padł procesor? o 19 jestem spotkany z panem co ma właśnie taki procesor za 30zł zobaczymy co się stanie z tym nowym…

Dodano po 3 [godziny] 28 [minuty]:

Dobra… Poddaje się. Tym razem na serio jestem bez radny! włożyłem nowy procesor i nic, jak było tak pozostało. Co najgorsze ze na dwóch płytach tak samo mi robi. Zapalamy się i po 3 sekundach gasimy się… Sad Ratunku! Komu jakieś pomysły przychodzą do głowy?

Dodano po 1 [godziny] 51 [minuty]:

Jest nadzieja! jak przetrzymam fn + esc i dopiero potem podłącze zasilanie to komputer włącza się z wiatrakami na pełną parą tylko ze na ekranie czarno… hmmmm

Dodano po 58 [sekundy]:

ma może ktoś pliki BIOSA Acera wersje v1.30?

Dodano po 58 [minuty]:

dodam dodatkowe informacje:

fn+esc uruchamia lapka na pełnych wiatrakach, świeci się non stop dvd i koniec ekran czarny tak jak by to było jakiś test urządzeń nie wiem jak to nazwać ale pomimo światełka i wiatraki nic. uruchamiając go normalnie to samo się dzieje odpala 3 sek i gaśnie odpala i gaśnie ewidentnie jest jakaś odcinka zasilania. myślałem nad urządzeniami tak ze powoli po kolei zacząłem wyciągać ramy potem karta graficzna, hdd, wi-fi, modem, dvd, wszystko… i… nic się nie zmieniło Sad tak ze nie wina urządzeń. Pomyślałem nad brakiem prądu przez zasilacza dałem uniwersalny na 19V nic, 20V nic a lapek wymaga 19V. Co w tym kupie Złomu mogło się takiego stać ?

Dodane 16.09.2013 (Pn) 1:24

Posłuchajcie… skoro opisuje mój problem krok po kroku i jest to na prawdę MONOLOG :slight_smile: znalazłem po długich poszukiwań chłopaka co miał taki sam problem co ja… lapek zapala się i gaśnie… wiecie co zrobił? ktoś mu podpowiedział o systemie Hot-air stosowany w niektórych serwisach by poprawić problem tak zwany zimny lut wsadził ją do piekarnika domowego na 9 minut puki cyna nie zaczęła się świecić tak podtapiać. złożył wszystko do kupi i lapek działa! !!

… ODPALAM PIEKARNIK… :slight_smile:

Dodane 19.09.2013 (Cz) 17:24

Działa! Faktycznie był to problem z zimnym lutem. a przy okazji nauczyłem się że chipsety karty Nvidia produkowane przed 2009 roku Były wadliwe i jak nie pomoże ich podgrzewanie… konieczna jest wymiana a jak patrzyłem na ceny… bez sensu około 300+ zł. nie licząc robociznę (ja akurat kopiłem sobie stacje hot-air) to możemy spokojnie przekroczyć wartość naszego laptopa.