Acer 8572g a Windows 8

Witam

Zainstalowałem na tym laptopie Windows 8 64-bit i teraz mam problem bo nie mam pojęcia jak włączyć GeForce’a na nim. Nie da się zainstalować sterownika od nvidii bo w ogóle nie wykrywa tej grafiki w laptopie. Wie ktoś co z tym zrobić ?

Pozdrawiam i czekam na odp.

Laptop nie posiada przypadkiem dwóch kart tzn. karty zintegrowanej Intela i dedykowanej NVIDII?

Jeżeli tak to najpierw instalujesz sterowniki do karty Intela a następnie do karty NVIDII.

Ale sterowniki do karty Intelowskiej zainstalowały się automatycznie z systemem, a do GFa nie da się zainstalować bo nawet go nie wykrywa. Chyba, że trzeba zainstalować jakieś osobno ?

Spróbuj pobrać sterowniki do obu kart ze strony producent laptopa. A następnie zainstaluj je w takiej kolejności jak napisałem wyżej.

Zamiast pobrania chciałem zainstalować z płyty. Zadziałał chipset ale już sterów do Intelowskiej grafy się nie dało zainstalować: “wystąpił błąd podczas rejestrowania jednego lub wielu komponentów”.

Dodane 19.05.2013 (N) 22:45

Ma ktoś rozwiązanie tego problemu ? Bo kurde wracać na Siódemkę po zakupie Ósemki mi się średnio widzi…

Hej,

pytanie - w BIOSie masz ustawione/aktywne dwie karty graficzne? Może w tym tkwi problem.

W BIOSie nie da się w ogóle nic przestawić co jest związanego z kartami graficznymi… Problem rozwiązałem instalując spowrotem Siódemkę…

Hmm zrób mi przyjemność i sprawdź raz jeszcze. Coś w stylu ‘graphisc mode’ i do wyboru ‘integrated’ bądź ‘switchable’.

Nie spotkałem się by nie było - zwłaszcza w Acerku.

To inaczej… Tu nie chodzi o to jak tam jest ustawione tylko nie da się na Ósemce zainstalować tych sterowników i tyle. Są pewnie magicznie niezgodne. Temat myślę do zamknięcia.

Nie da się zainstalować zwykłych sterowników Nvidii na lapka z hybrydową kartą z tego co ja wiem, musisz poszukać specjalnej wersji żeby to złapało.