Acer as5315 problem z linuxem inpusem

(Szymonik7) #1

kupiłem acera z sklepie dla idiotów i mam problem....

jest na nim linux linpus, który mnie przeraża :wink:

Chciałbym wrzucić Xp ale mam problemy... wyskakuje mi błąd pxe-e61 media test failure check cable... w Biosie mam chyba wszystko ok... boot network wyłączone, 1-sze boot-owanie z Cd jednak nie chce iść... nie wiem co się dzieje... ręce opadają normalnie... może ktoś miał taki problem... na innym lapie płyta była bootwalna :frowning: i co teraz ??

(Supinski Aleksander) #2

Czasem tak się dzieje. Miałem podobny problem na starym komputerze. Spróbuj coś pozmieniać naciskając shift + f10 przy starcie kompa.

(Szymonik7) #3

A jeśli można wiedzieć jak ty sobie dałeś tym rade ??

(Supinski Aleksander) #4

Nie dałem rady, po prostu mam podłączony kabel sieciowy :frowning:

(Szymonik7) #5

HEj. Ale co mi teraz radzisz ?? muszę mieć xp-eka na tym lapie.... iśc do serwisu żeby się pomęczyli z wgrywaniem . czy oddać go bo coś może być uszkodzone... Nie znam się Bóg ie jak ale wg mnie powinno pójść boot-owanie ... :frowning: pomóżcie co zrobić.... Pascalu ??

(Bp37) #6

witam - tez kupilem tego Acera z linuxem-sprawdz ustawienia hdd w biosie.jesli formatowanie narzedziami XP przy instalacji na da rady -uzyj innego programu do partycjonowania dysku-wystarczy formatowac istniejace partycje/ja uzylem partition magic 8-jedno z wielu nazedzi botujacej plyty Hirens Boot CD 9.3/ po formacie partycjii na fat32 normalnie zainstalowalem xp-powodzenia

(Supinski Aleksander) #7

A daj do serwisu wgrają ci i będziesz miał spokój.