Acer Aspire 3610 - problem

Witam, mam mały problem z notebook-iem Acer Aspire 3610, nabyłem go ostatnio za bardzo małe pieniądze, oczywiście wszystko legalne, dokumenty itd. Był tani ponieważ był uszkodzony a częściowo nadal jest jeszcze uszkodzony, jednak już nie w takim stopniu jak kiedyś. Mianowicie była urwana (z lewej strony) klapa matrycy LCD od reszty kompa. Wymieniłem więc obudowę LCD i zawiasy, no i lapek prezentuje się świetnie, jednak gorzej radzi sobie z wyświetlaniem obrazu. Problem wygląda tak że czasem jak włączam komputer zamiast obrazu wyświetla mi się jakaś pikseloza :D, ruszanie matrycą i samą tasiemką nie pomaga, ale gdy wyłączę kompa i włączę ponownie to już wszystko jest OK. Czy może to być wina inwertera? Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.

PS: Problem ten występował również przed wymianą obudowy LCD.

Uszkodzenie inwertera odpada, jego zadaniem jest zasilanie świetlówek podświetlających matrycę LCD, a nie wyświetlanie obrazu - tak więc pikseloza nie może być spowodowana wadą inwertera. Bardziej obstawiałbym uszkodzenie taśmy od wyświetlacza ale skoro napisałeś, że poruszanie taśmą nie powoduje żadnych wad w wyświetlanym obrazie to raczej odpada. Sprawdź czy coś takiego dzieje się na zewnętrznym monitorze, jeżeli tak to prawdopodobnie winne jest uszkodzenie czegoś na płycie głównej, być może grafiki. Jeżeli na zewnętrznym monitorze problemy nie będą występować, to wskazywało by to na wadliwą matrycę LCD.

Okey, dzięki. Sprawdzę to i w razie czego się odezwę.