Acer Aspire 4830TG i siatka na matrycy

Witam, w ubiegłym tygodniu zakupiłem laptopa Acer Aspire 4830TG z matrycą 14.0" HD LED LCD. Bardzo widoczna jest siatka matrycy, która zniekształca obraz, rozmazuje go. Ciężko załączyć zdjęcia, bo screen tego nie uwzględnia a aparat robi przekłamanie. Nie spotkałem się z takim przypadkiem widocznej siatki. Czy to normalne? Czy ktoś może ma ten model i jak to u niego wygląda? Czy jest to podstawa reklamacji?? Proszę o opinie.

Pozdrawiam

Najprawdopodobniej ustawiłeś zbyt niską rozdzielczość ekranu. Ustaw na natywną i powinno być ok.

rozdzielczość jest dobra, obraz też gdy zrobię zrzut ekranu i oglądam na innym laptopie. pod ubuntu również to występuje. problem że widoczna siatka matrycy zniekształca obraz i go rozmazuje.

1366x768 ?

tak dokładnie taka rozdzielczość. jak pisałem wcześniej gdy zrobię zrzut ekranu i oglądam na innym laptopie obraz jest czysty i dobry. tutaj jest widoczna siatka i np na białym jest ledwo widoczna czarna siatka, która rozmazuje obraz

Jeśli to win7 to poszukaj gdzieś w ustawieniach obrazu/wyświetlania lub coś w tym stylu. Optymalizacja obrazu to się chyba nazywa? Nie mam obok siebie żadnego win7 to nie mogę sprawdzić, ale to narządzie kalibruje obraz do takiej rozdzielczości jaką masz. Być może to by pomogło. Fajnie jakbyś zdjęcie wrzucił bo ciężko sobie wyobrazić jak te paski wyglądają :slight_smile:

mam wrażenie że nie czytacie tego co piszę. to są paski matrycy, fizycznie widoczne, obraz nie ma nic do tego, robiłem screeny i tego nie ma. dobra temat zamknięty