Acer Aspire 5 czy ASUS VivoBook S15 M533IA?

Witam

Szukam lapka do 3k z ekranem IPS, aby nadawał się na zewnątrz (siedzenie w cieniu z lapkiem)

Skupiłem się na nowym procku Ryzen 5 4500u

I głównie te dwa modele się przebijają


Albo

Tylko nie wiem czy ten Asus ma IPS, kilku użytkowników pisało że ma, na stronie asusa nie ma informacji o tym.

Który model byście wybrali ? Nie mam pojecia która matryca jest jaśniejsza i lepsza.
Sprzęt głownie do neta, czasem jakiś film.

VivoBookom od Asusa raczej nie ufam.
Co prawda nie jest to dokładnie ten model, ale samo to, że geniusze z Asusa wpadli na taki pomysł chłodzenia dla procesora 4 rdzeniowego kręcącego się do 3.4GHz już dla mnie jest warte śmiechu:

Pytanie teraz, czy w tym modelu jest tak samo, czy może jest poprowadzony PIPE z chłodzenia do CPU, a jeżeli jest to jak wydajne ono jest. Jedno jest pewne - mając to coś na kolanach odcinasz dopływ powietrza do chłodzenia :stuck_out_tongue:
Nigdzie nie znalazłem zdjęć tego lapka w środku, więc radzę się zastanowić.

jeden user przesłał mi foto asusa w środku

Chyba nie jest źle ?

Niech się ktoś jeszcze wypowie Asus czy Acer ? :smiley:

Chłodzenie wygląda w nim na ok. Sekcja zasilania ma termo-pady dotykające bezpośrednio obudowy. Moim zdaniem i tak będzie się grzać przy tym procku. :stuck_out_tongue:

Jedynie, co bym się przyczepił to do tego prawego zawiasu, który jest skręcony na płycie gł. jak na filmiku ze starszej serii Vivobooków, co nie jest takie “fajne”.

Jeżeli chodzi o Asusa to ma prawdopodobnie matrycę EWV czyli “Enhanced Wide Viewing” i może się pod tą nazwą kryć zarówno TN o lepszych kątach widzenia jak i IPS (konia z rzędu temu, kto bez fizycznego dostępu do sprzętu wskaże, co się tam kryje)
Poczytaj sobie tutaj na temat matryc oznaczonych jako EWV w Asusach:
https://forum.x-kom.pl/viewtopic.php?f=41&t=11873
Skoro producent nic o tym nie pisze to trzeba założyć, że jednak jest zwykła TN’ka z powłoką EWV zwiększającą jej kąty widzenia.

Jeżeli chcesz mieć 100% pewność to bierz Acera. Tam jak krowa na rowie jest napisane matowa IPS, więc nie może być inna.
Jasność IPS’a będzie większa niż TN’ki, ale podświetlenie będzie nieco mniej równomierne - taka cecha IPSów.

To stary temat, lecz prawda pod EWV ukrywały się matryce IPS jak i TN, w tym Asusie jest IPS. Choć jakościowo podobny do Acer.

Osobiście wybrałbym również Acer
Acer Aspire 5 R5-4500U/16GB/512 IPS Srebrny

Zamówiłem tego Acera, ale że sklepu euro. Na promocji tylko 50 zł więcej ale z systemem już.

Matryce ma takie same jak ten z xkom są 3 zobaczymy na co trafię.

Acer & Asus. Z obiema firmami miałem styczność i miałem od nich laptopy i dla mnie prezentują dokładnie ten sam poziom. Wcześniej miałem Acera. Laptop ma już ponad 12 lat i wciąż działa i to bardzo zadowalająco jak na swój wiek. System chłodzenia przez tyle lat niewymieniany i nawet nie piśnie co świadczy o jakości łożysk które przez tyle lat dają radę. Obecnie mam Asusa i też złego słowa nie mogę powiedzieć. Asusa jednak mam dopiero od roku.

Daj znać jak wraźenia.

Mam go od dziś. Na razie nie wiele mogę powiedzieć.
Sprawdziłem jaka matryca jest i jest to model LP156WFC-SPD5
Średnia jasność 252 nity maksymalna 270. sRGB 59%

Czyli taka średniawka, ale za tą kasę cięzko o coś lepszego.
Lepszą matrycę ma Lenovo Ideapad 5, ale premiera za kilka tygodni dopiero.

Na pewno jest cichy, wentylator pracuje kulturalnie.
Kolor ciemny, na plastiku widać tłuste odciski palców… ale to normalne na matowym plastiku.
Z kolorem srebrnym na pewno byłoby lepiej.

Klawiatura cicha, miękki skok klawiszów.
Bałem się o głośniki, ale dają radę do YT spokojnie starcza głośność.Nie ma basów itd, ale grają czysto nic nie harczy.

Z obudowy nic nie trzeszczy, jak go przenoszę.

Minus na otwieranie pokrywy, nie ma wcięcia… ale to wiedziałem o tym.

O baterii się nie wypowiadam na razie.

Ogólnie fajny i nie żałuję
Przy pracy biurowej, filmy yt nie grzeje się.

Zobaczymy przy jakiejś gierce

1 polubienie