Acer Aspire 5100 blue screen

(Kacperas180) #1

Witam.

Jestem posiadaczem Acer Aspire 5100 i do tej pory nie miałem z nim żadnych problemów do wczoraj.

Podczas włamania laptopa, gdy windows ma zacząĆ się ładowaĆ wyskakuje blue screen reset,

i w kółko to samo.

Co to może byĆ?

Drugi problem to boot, chce sformatwaĆ laptopa, w biosie boot ustawiłem na DVD-ROM i nie rozpocznyna sie botowanie.

Proszę o pomoc!

(Gcwanek) #2

Moze laptop broni się przed "kradzieżą"?

(Kacperas180) #3

Nic komputer był sformatowany i zainstalowane orginalne sterowniki, mozilla AIMP 3 oraz Cs i MineCraft.

(system) #4

Czy ty chodziłeś do jakiejś szkoły?? Weź wyjaśnij, co to znaczy jakieś "podczas włamania laptopa". Głupie zdanie, że nie wiadomo, o co chodzi. Pytania należy formułować precyzyjnie, łącznie z poprawnością pisowni.

(Kacperas180) #5

Przepraszam Włanczania*

(system) #6

Włączania. Jak komputer był "formatowany"? Korzystałeś z recovery? Czy robiłeś czynności, jak przy reinstalacji systemu w komputerze stacjonarnym? Podaj więcej szczegółów. Z tego co wiem, laptopy mają zablokowaną funkcję boot, ponieważ reinstalacja systemu na laptopach odbywa się poprzez program recovery, dlatego ci to nie działa. Nie znam szczegółów.

(Kacperas180) #7

Jezu.

Idź na polonistę jak tak Cię kręci tępienie błędów ortograficznych.

A wracając do wątku może ktoś się domyśla co to może być za usterka?

-- Dodane 19.07.2011 (Wt) 23:21 --

Robiłem wszystko jak przy formatowaniu zwykłego PC.

-- Dodane 19.07.2011 (Wt) 23:24 --

Lub jeśli ktoś z was mógł by opisać po kolei instrukcje formatowania Acer Aspire 5100

(system) #8

No to źle. Laptopy obsługuje się nieco inaczej. A jeśli chodzi o błędy, to przeczytaj regulamin forum. Łamiesz go pisząc niepoprawnie. Poprzez swoje formatowanie, usunąłeś pewnie obraz systemu i program recovery. Ciekawy jestem, jaki system próbowałeś zainstalować. Masz jakieś płyty?

(Kacperas180) #9

A mógł byś mi opisać jak sFormatować laptopa?

(system) #10

Mógłbyś - piszemy razem. No to już piszę. System na laptopach reinstaluje się wciskając przy uruchamianiu sprzętu przycisk F8 /lub inny/ i wywołując tym konsolę odzyskiwania systemu. W konsoli wybierasz odpowiednie polecenie w zależności od zainstalowanego systemu np. napraw komputer i to wszystko. Program recovery odtworzy ci nowy, fabryczny system z obrazu systemu, znajdującego się na ukrytej partycji. Przez swoje "formatowanie" mogłeś wszystko uszkodzić. Jak nie masz płyt z systemem, to nie wiem, jak ci pomóc. Da się laptopa naprawić inną metodą, może ktoś się wypowie. Tylko nie wiem, jak odzyskasz oryginalny system.

(Kacperas180) #11

Ciągle blue screen.

(Kacperas180) #12

Nie nie da się wejść przez awaryjny.

Nie wiem bo był tylko raz formatowany w komisie,

a po tym przez rok korzystałem z niego a po około roku przy ładowaniu windowsa wyskakuje

blue screen i reset komputera, ja próbowałem tylko sformatować ale nie chciał mi rozpocząĆ botowania.

(system) #13

Czyli sam nie "formatowałeś". Ok, w porządku. I musi się jakoś dać uruchomić konsolę odzyskiwania. Jeśli nie przyciskiem F8, to może jakimś innym. F8 /lub inny/ wciskasz w momencie wyświetlenia się logo Acer, jeszcze przed ładowaniem się systemu.

(Kacperas180) #14

F8 wchodzi i konsole k której mam opcje uruchom system Windows normalnie, reset, tryb demulgacji itd ale wszyskie opcje po kolei z tego już próbowałem i nic ;/

-- Dodane 20.07.2011 (Śr) 0:00 --

przez F8 wchodzi mi w konsole w której mam takie opcje jak : uruchom system windows normalnie, reset, tryb debulgacji. Ale wszystkie te opcje kończą się tym samym co normalnie uruchomienie

(Kacperas180) #15

Ale system sie nie może nawet załadoaĆ. ten cały blue scren jest w pierwszym ruchu tego paska co jest pod logo Windows XP

(Soninja11) #16

U mnie jest w serii 5741G alt+f12 spróbuj.

Pozdrawiam

iaZ

(system) #17

-> whitefinger

Masz innego kompa (desktopa) albo dojście do takowego ?

(system) #18

No dobra, kupiłeś laptop w komisie i nie wiem, co tam było wcześniej robione. Może to był sprzęt bez systemu operacyjnego? Niech wypowie się ktoś, kto ci pomoże :frowning:

-- Dodane 21.07.2011 (Cz) 21:25 --

Nie możesz czekać, aż system zacznie ci się ładować. Konsolę uruchamia się wcześniej, w momencie, jak pokaże się pierwszy ekran, jakieś napisy lub logo twojego laptopa, wtedy wciśnij kilkakrotnie F8 :frowning:

-- Dodane 21.07.2011 (Cz) 21:54 --

kamyk92, nie tak! Nie pierwszy ekran po uruchomieniu systemu, tylko pierwszy ekran po włączeniu laptopa, zgadza się? System mu się nie uruchamia przecież :?

(eyeti) #19

Spróbuj wyjąć baterię i zbootować z płyty.

Opcja głupia, ale ten laptop to dziwna maszyna.

Kiedyś miałem z nim doczynienie...

(Wiedzainternet) #20

Moim zdaniem to kość RAM lub inny podzespół. Sprawdź sprzętowo wszystko płytą diagnostyczną Hiren's Boot CD. Sformatuj dysk pod dosem i ewentualnie sprawdź Bad sektory aplikacją z Hirensa. Po testach postaw system na nowo. Melduj co ustaliłeś.