Acer aspire 5250 wolno chodzi

witam kolegów mam taki oto problem z moim laptopem mimo to ze dałem nowe chłodzenie dałem nowa pamięć ram 8gb dałem nowy dysk ssd laptop dalej chodzi wolno co jeszcze poprawić by latał szybciej szybciej się ładował system itp?

Podaj pełną specyfikację tego egzemplarza laptopa. W tym modelu stosowano różne procesory od AMD, w tym AMD C-50 o taktowaniu 1GHz i już wtedy nie był to zbyt wydajny procesor. Napisałeś, że zmieniłeś dysk na SSD, dołożyłeś pamięć RAM i zadbałeś o chłodzenie - w mojej ocenie zrobiłeś wszystko aby tego laptopa sprzętowo przyspieszyć. Opcjonalnie można jeszcze zmienić system na jakiś inny.

Napisz też do czego ten komputer planujesz używać, co będzie pomocne w ewentualnym doborze systemu.

Podejrzewam, że winny tu będzie procesor, najprawdopodobniej właśnie AMD C-50, dwurdzeniowy i dwuwątkowy o taktowaniu 1GHz jest to za mało aby system działał żwawo, nie mówiąc już nic o programach.
Mam podobny stary laptop na AMD dwurdzeniowym i też dodałem SSD oraz więcej RAMu. Trochę to pomogło z naciskiem na trochę bo procesor wszystko hamuje.

Zainstaluj Chrome OS to jedyny system, który jakoś działa na tym sprzęcie.


laptop chce by służył mi głównie do oglądania filmów internetu i żeby jakoś płynnie to chodziło co można jeszcze poprawić by to osiągnąć może aktualizacja bios by pomogła coś ? bo wymiana procka nie możliwa bo jest wlutowana nie ma możliwości zmiany na inny chyba ze dało by się dobrać tak płytę główna do tego laptopa co ma takie same wejścia i wszystko tylko jaka płyta z lepszym prockiem i z jakiego modelu?

mam jeszcze pytanie odnośnie karty wifi jaka by pasowała do tego lapka taka żeby miała tez bluetooth macie jakieś pomysły dodam ze to taka płyta p5we6 la-7092p?

2 rdzenie, 2 wątki, 2011 rok. To w sumie wystarczy za podsumowanie. To staruszek bez przyszłości, nic w niego już nie inwestuj. Tak jak Wasabi pisał, instalacja ChromeOS może sprawić że do filmów się nada. Wielkiej płynności i tak nie oczekuj.

Zgadza się, ten AMD E-300 wydajnością jest zbliżony do starych procesorów Intel Atom. Już sama modernizacja tego laptopa była finansowo nieopłacalna i w mojej opinii to pieniądze wyrzucone w błoto. No ale jak już się tego podjąłeś, to zainstaluj na tym wspomnianego ChromeOS albo np. Xubuntu. Istnieje szansa, że ze środowiskiem XFCE albo LXQt/LXDE ten sprzęt jeszcze jakoś podziała, a RAM i dysk SSD w przyszłości można zawsze przełożyć do czegoś nieco nowszego.

to może powiedzcie jaki laptop kupić do 400zł żeby był według was opłacalny do internetu filmów muzyki >?

Jeżeli nie przeszkadzają Ci te małe przejaśnienia na matrycy to możesz brać ten egzemplarz:
https://allegro.pl/oferta/laptop-hp-probook-650-g1-i5-8-gb-128-gb-13479871423

~360 zł z dostawą, do tego musisz kupić jeszcze zasilacz za około 40 zł. W sumie wyjdzie te 400 zł.

Kupowałem u tego sprzedającego kilka laptopów, zawsze było wszystko zgodnie z opisem. Niestety w zależności od egzemplarza sprzęt posiada mniejsze lub większe ubytki, wady lub ślady użytkowania. W tym przypadku są to tylko te przejaśnienia na matrycy.