Acer Aspire 5315 - Instalacja Windowsa XP

Witam. Mam nietypowy problem, pierwszy raz zdarzyło Mi się tak główkować ale nic nie udało Mi się zrobić. Mianowicie kupiłem laptopa Acer Aspire 5315-101G12Mi i Windowsa XP Home Edition PL i w biosie ustawiłem żeby płyta odpalała sie do instalacji, windows ładuje sterowniki naciskam F8 że zgadzam sie i wyskakuje Mi komunikat, że sprawdz czy dyski są podłączone i nie wykrywa ich itp itd. Co zrobić żeby zainstalować Windowsa na tym laptopie.

Zintegrować sterowniki kontrolerów sata z systemem xp , lub umiescić je na jakimś pendrive jeżeli opcja w biosie pozwoli na zbotowanie urządzenia z USB.

Zbychu1 dzięki za odpowiedź ale kompletnie nie wiem jak i co mam zrobić. Zainstalowany jest system linux, mam dysk który moge podłączyć pod USB ale jak mam i gdzie wtedy odpalic sterowniki masz może jakis link do sterowników ?

musisz pobrać ze strony Acera odpwiednie strowniki do twojego modelu zapewne będzie tam też sterownik do sata , w pliku ze sterownikiem powinna być instrukcja jak z nimi postępować, nigdy nie musiałem instalować serów sata więc musisz troche poczekać na fachową pomoc.

Nie musisz instalować żadnych sterowników. Wystarczy zmiana interfejsu w Biosie.

może bardziej szczegółowo by to koledze wytłumaczył.

taa, błękitna linia Pawełka , a od czego jest forum?? chyba tu należy pomagać żeby inni mogli poczytać i na przyłość się czegoś nauczyć , numer tela zapewne zostanie skasowany.

problem z nierozpoznawaniem dysku przez instalatora WinXP tkwi w ustawieniu BIOS

magia zawarta jest na zakładce MAIN

opcja SATA Mode: domyślne AHCI Mode

należy ustawić na: IDE Mode

Kupiłem tego samego laptopa z wyprzedaży w MM.

Może wiecie jak zainstalować w nim kartę WLAN na XP, bo sterownik chyba jest dla VISTY.

Napiszcie czy Wam się to udało, bo nie wiem czy to wina sterownika czy karty, a VISTY nie mam żeby to sprawdzić.

Spróbuj tej paczki sterów do XP

http://www.notebookdriverdownload.com/P … _pack.html

Niestety link nie dziala.

Jesli ktos ma najswiezsze sterowniki do chipsetu, grafiki i wifi do bardzo prosze.

Rowniez kupilem na wyprzedazy w mm i acer kompletnie olal uzytkownikow xp.

wszystkie sterowniki są dostępne na stronach producentów poszczególnych komponentów !!

Sukces! !!

Wszystko mi działa na XP.

Najwięcej problemów było z WLAN.

Załadujcie programik do sprawdzenia sprzętu np. everest, siw i będziecie mieli oznaczenia podzespołów.

Następnie na stronie producenta wiecie czego szukać, a gdy nie ma to w google wpisujecie oznaczenie+drivers i na stronach wschodnich braci wszystko mają.

Witam

Nie chce zakładać nowego postu więc pisze tutaj.

Mam również tego laptopa Acer Aspire 5315. Ładnie zainstalowałem Windowsa Xp później wziąłem się za instalacje sterów. Pare wziąłem z tej płytki co była do laptopa, a resztę próbowałem ściągnąć z netu ale nie wszystkie udało mi się ściągnąć a mianowicie od karty dźwiękowej niemego się doszukać na necie tych właściwych. Siedzę już 3 dni przy tym i ściągam różne stery do tej karty ( Realtek HD Audio chyba) i nic.

Z góry dzięki za pomoc

Panowie postępowć jak tu napisano i po problemie z tym Acerem http://soulpass.com/2007/11/10/installi … 53-laptop/

Pozdrawiam

ściągłem z tej stronki co podał Jonavalon stery do tej karty dzwiękowej i przy instalacji wyskakuje błąd że “Nie powiodła się instalacja sterowników Realtek HD Audio”

widze że nie umiesz instalować sterowników - musisz poczekać do końca istalacji a następnie spod menagera uaktualnić sterowniki do HD i po kłopocie – bedziesz miał zaznaczony żółty wykrzyknik przy urządzeniu

jesteś jedyną osobą której pomogłem z ty acerem a która sobie nie poradziła – a tak na marginesie na stronce podane jest ( w komentarzach ) jak to zrobić - translator i wszystko staje się proste jak z angielskim na bakier

Pozdrawiam

Umiem intalować stery! !!

A jest jakaś wyznaczona kolejność instalowania sterowników do tego laptopa?

Umiem intalować stery! !!

A jest jakaś wyznaczona kolejność instalowania sterowników do tego laptopa?

Nie naciskaj przy 80% przy błędzie OK, poczekaj instalacja po mimo tego błędu się zakończy sama - a najlepiej zrób ponownie format i wgrywaj od nowa i po kolei tak jak jest podane na tej stronce ze sterami - mi acer oddycha bez najmniejszego potkniecia

Powodzenia

Witam

nie chce tworzyc nowego tematu, bo wiem, ze moj problem sie powtarzac zapewne bedzie. Wiec tak…Kilka dni temu zaopatrzylam sie w Acer Aspire 5315 , windowsa XP zainstalowalam, jednak nadal mam problemy ze sterownikami.mianowicie nie moge zainstalowac karty graficznej, choc co dziwne juz jeden sterownik znaleziony na tym forum zainstalowalam. Skad wiem, ze jest nie zainstalowana? po 1. po jakosci grafiki, a po 2 kreator dodawania urzadzen pokazuje mi karte ze znakiem zapytania-Mobile Intel 965 Express Chipset Family (na naklejce przy klawiaturze jest:Mobile Intel GraphicsMedia Accelerator X3100) juz sama nie wiem, co mam robic. Poza tym, nadal nie moge znalezc sterownika do : Modem Device on High Definition audio Bus. tak na dobra sprawe nawet nie wiem, do czego sluzy- czyzby po prostu modem?

i jeszcze pojawil mi sie kolejny problem, by moc zainstalowac: Acer Empowering framework potrzebuje zainstalowac: Microsoft .net framework 1.1 tylko, ze ja nie mam zielonego pojecia, gdzie moge to znalezc.

Bardzo prosze o wszelka pomoc, poniewaz przez brak zainstalowanejkarty graficznej nie moge zainstalowac oprogramowania potrzebnego mi do pracy.Bede baaaardzo wdzieczna za wszelka pomoc