Acer Aspire 5349 freeze i działająca mysz

Witajcie!

Mam problem z Acerem Aspire 5349, którego dostałem do naprawy. Laptop losowo łapie “freeze’a” albo po godzinie, albo po półtorej, teraz się trafił po około 20 minutach przy teście OCCT. Wczoraj przeszedł godzinny test OCCT i po pewnym czasie freeze. Te freezy są o tyle dziwne, że mysz działa ale niczego nie idzie uruchomić. Został on oczyszczony z syfu za pomocą Malwarebytes oraz Adwcleaner. Ponadto wymienione zostały pasty i termopady, temperatura spadła o niemal 25C lecz wciąż to nie rozwiązało problemu. Szukałem na zagranicznych forach, radzili wyłączyć “Bateria Microsoft o metodzie kontroli zgodnej z ACPI” w trybie awaryjnym lecz i to nie rozwiązało problemu.
Proszę o pomoc, pozdrawiam!

Sprawdzałeś dysk twardy?

Jedynie w CrystalDiskInfo. Miał status Uwaga, lecz poza tym żadnych zastrzeżeń. Przelecę go jeszcze HDTune’m.

Wrzuć wyniki S.M.A.R.T. to ktoś Ci podpowie czy dysk już możesz wyrzucić do kosza :wink: Ja tego nie ogarniam, ale kilku ekspertów tu jest :wink:

Spuchnięte kondensatory na płycie głównej?

HDTune

Dysk do wyrzucenia, pozycja 05,C4 i C5.

Wykorzystanie Windows To Go (bądź Linuxa) i wypięcie dysku wystarczy, aby definitywnie wyeliminować dysk, prawda? Zastanawiam się jeszcze, czy zastosowanie nieco grubszego termopadu niż fabryczny, może zaszkodzić? Miałem tylko 1mm pod ręką, w jedynym serwisie komputerowym w moim “wygwizdowie” powiedzieli, że wszystko jadą na pastach także…