Acer ASPIRE 5530G Problem z instalacja XP

Mam problem z instalacja Windowsa XP, otoz mam Viste, ale dysk mam podzielony na dwie partycje, na partycji ‘‘C’’ mam Viste, a teraz zamierzam XP zainstalowac na partycji ‘‘D’’ gdyz, jest mi niezbedny…wlozylem plyte do napedu z systemem XP, zaczela sie instalacja i w pewnym momencie staje i wyskakuje ‘‘blad krytyczny’’ i komunikat, ze cos jest nie tak z dyskiem, ze mam zrobic CHKDSK z ‘‘wierszu polecen’’…Moje pytanie to dlaczego tak sie dzieje?? A drugi problem jest taki, ze jak z ‘‘wierszu polecen’’ wpisuje komende ‘‘CHKDSK’’ to pojawia sie komunikat ‘‘odmowa dostepu z powodu niewystarczajacych uprawnien.Musisz wywolac to narzedzie przy uruchomionym trybie podniesionych uprawnien’’ Co mam uczynic w takiej sytuacji… Pozdrawiam i z gory wielkie dzieki za pomoc…

wiem o co ci chodzi… sam miałem taki problem… przeczytaj: jako-drugi-system-laptopie-problem-instalacja-t376819.html jednak zastanów się czy xp na prawdę jest Tobie potrzebny bo potem miałem problemy… jeśli zainstalujesz na innej partycji xp to komputer i tak będzie widział Ci tylko xp…

_____________________________

aurelski

Dostosuj podpis - odbierz PW.

Agaton

Aby zainstalować na acerze XP…to zmien w biosie AHCI na IDE i powinno być OK