Acer Aspire 5536 mówi ze nie ma systemu

Witam wszystkich

Wczoraj ww. laptop przyjechał do mnie z zagranicy. Wczoraj wszystko hulało aż miło ale dzisiaj po próbie włączenia zatrzymuje się w BIOSie z komunikatem “operating system not found”, jestem niezbyt obeznany w te sprawy więc zasięgnąłem informacji w necie, znalazłem mnóstwo tematów opisujących ten problem ale nic mi nie pomogło, bo problemem było to że nie mogę zrobić re-instalacji systemu bo nie mam płyty, Vista była już zainstalowana a płytki nie było w komplecie, jakieś rady? Gwarancja odpada bo w Polsce nie jest ważna a odsyłanie go też nie bardzo pasuje mi

Więc jakieś rady?

na początek wejdź do biosu i zobacz czy laptop widzi w ogóle dysk twardy. jeśli tak warto jeszcze sprawdzić ram z bootującej się płytki memtest, powinna być też partycja recovery na dysku która umożliwia przywrócenie do oryginalnego stanu sprawdź w manualu jaka kombinacja klawiszy/klawisz to umożliwia.

Tak widzi dysk, obstawiam że to ta głupia vista się wywaliła, więc pewnie trzeba pewnie przywrócić system,

Robi się to CHYBA “alt+F10” zacytuję co tam pisze bo nie wiem kiedy to trzeba wcisnąć

“Enable Acer disc-to-disc system recovery via Alt-F10 key during POST” tzn kiedy? Znam angielski ale nie wiem co to oznacza “during POST” czyli podczas czego?

Pozdrawiam

no uruchamiasz lapka :smiley: a nastepnie naciskasz ową kombinację klawiszy.

Wejść w BIOS? Czy po prostu jak się uruchamia?

A mam pytanie to umożliwi mi wgranie od nowa Visty?

Pozdrawiam

nie w biosie od razu jak startuje lapek, jesli na dysku jest partycja recovery poprawnie zrobiona to przywróci się oryginalny stan

Ok dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Dodane 27.12.2009 (N) 18:04

Sorry za post pod postem ale problem nie zniknął

Nadal wyskakuje mi info że nie znaleziono system, bo nie chce wykrywać dysku twardego, dopiero po jakiś czasie jak pochodzi to zaczyna wykrywać dysk i wszystko działa normalnie, więc nie wydaje mi się żeby to jakaś taśma lub coś w tym stylu się odłączyło. Więc pomoc znowu potrzebna

Pozdro

trzeba sprawdzić dysk w takim razie, hd tune zakładka health lub wd diagnostic zakładka smart.

I już chyba wiem co się stało :frowning:

Na dysku są bad sektory, przeskanowałem go programem victoria i znalazł 2, niestety pewnie dysk do wymiany