Acer Aspire 5720 i inne - Sterowniki pod Windows XP

witam ja tez mam acera 5315 i mam problem ze sterami do Pci driver ?? ma ktoś może ??

No podany sposób jest o niebo wygodniejszy i szybszy. Wiec jesli zainstaluję win XP na wyłączonym systemie SATA to wtedy dysk twardy zostanie wykryty i instalacja systemu ruszy mi prawidłowo? No a jeśli już będę miał tego XP to bedzie mi wszystko działać czy znowu muszę przestawić w biosie na SATA? Sorry za takie pytania ale w tym temacie jestem raczkujący i zbieram wszystkie informacje przed przystapieniem do przejścia na XP :smiley:

Aha i szukam nadal sterownikow pod ten moj sprzecik -wie ktos gdzie to jest? :wink:

Karta sieciowa: Broadcom NetLink Gigabit Ethernet

Kontroler dysku twardego: Intel® ICH8M Ultra ATA Storage Controllers - 2850

Stacja dysków: HL-DT-ST DVDRAM GSA-T20N ATA Device

czytnik kart: Ricoh

Witam, mam mega problem. Na moim 5320 zaistalowałem XP i brakuje mi sterowników do karty wifi Broadcom. Gdyby ktoś wiedział gdzie znalezc bardzo prosze o linka. Przekopalem już pół nternetu i nic konkretnego nie znalazłem.

No ja tez mam tensam problem i nie umiem znaleźć sterow pod Broadcom. Byc moze pojawi sie tu niebawem link do paczki z wszystkimi sterownikami pod Acera…

No tak mam kolejny problem. Wchodze przez F2 do Biosu (v1.07) i mam tam tylko zakładki : Information, Main, Security, Boot, Exit. Nigdzie nie ma tam ustawień SATA, wiec za cholere nie zmienie opcji AHCI na IDE. Czy ktoś miał podobny problem w 5720G ? A może musiałbym zaktualizować wpierw BIOS? :frowning:

Mam takie same zakładki, a zmianę “Ahci na Ide” na ostatniej pozycji w zakładce “main”.

Hmm to może masz nowszą wersję BIOSu? Bo u mnie tego nie widzę :?

Atak, nie zauważyłem. Mam BIOS (v1.10)

bo 2-dniowym buszowaniu po necie odkopałem takie sterowniki:

802BG_Broadcom_4_100_15_7.zip

ATI Mobility Radeon HD 2300 - VGA_ATi_v8.371.1.zip

BlueTooth_Broadcom_v5.1.0.3300_XP.zip

Conexant HD AUDIO Soft Data Fax Modem Driver v7.60.exe

F6 Intel SATA HDD Driver Floppy Utility.zip

HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP - v7.66.00.50.zip

Intel Chipset Installation Utility for ICH8 .exe

Intel® Graphics Media Accelerator Driver - win2k_xp_v14323.exe

Intel® PRO_Wireless 3945ABG Network Connection_v11.5.0.32.zip

Realtek HD Audio Driver R1.84 WindowsXP.exe

Wireless_Broadcom_4311_v4.100.15.5_XP.zip

100% działający sterownik do karty WiFi w Acer Broadcom:

ftp://ftp.work.acer-euro.com/notebook/a … 0_15_7.zip

Ja mialem wersje 1.14 zmienilem na 1.21 ale programem do update biosu sprawdzalem jaka mam poprzednia wersje

nie bardzo rozumiem co chcesz przez to powiedzieć?

Biosu raczej nie bede aktualizował tylko wg porad innych scale sterowniki z XP programem nlite i sprobuje tą metodą wgrać upragnionego XP :smiley:

Oto moje sterowniki do Acera 5720G. U mnie działaja bez zarzutu. DjDaro je ma wiec jak zainstaluje to ewentualnie jeszcze jego zapytajcie jak u niego poszły.

Oto cała paczka sterow. Po zainstalowaniu pozostaje tylko jedno nieznane urzadzenie ale nie wiem co to jest moze to cos od tej technologii empowering w kazdym razie nie zakłóca pracy laptopa

http://rapidshare.com/files/85247449/Sterowniki_do_Acer_5720G.part1.rar.html

http://rapidshare.com/files/85452439/Sterowniki_do_Acer_5720G.part2.rar.html

http://rapidshare.com/files/85470659/Sterowniki_do_Acer_5720G.part3.rar.html

http://rapidshare.com/files/85496170/Sterowniki_do_Acer_5720G.part4.rar.html

Polecam

Dzięki za te sterowniki! !!

Mi udalo sie zainstalować XP i większość tych sterowników, jedynie nie udalo sie zainstalować sterow od plyty glównej i od dźwięku, bo okazuje sie że trzeba mieć XP z Service Pack 2 :? Dlatego dzis musze pozyczyc od kogoś instalke XP z SP2 i na nowo zainstaluje caly system… Aaaa wczesniej zrobilem tez update biosu do v1.21 i wtedy w ustawieniach biosu pojawila sie opcja przelaczenia na IDE… :slight_smile:

PS. Grafika i WiFi dzialają bez zarzutu :wink: a reszte ocenie jak zrobie reinstalke XP z SP2…

Witam

To ja panowie mam inny problem. Aspire 5720G. Stery już stąd zassałem. Wrzuciłem nlitem do instalki XP SP2 i nic. Nadal nie wykrywa dysków. Jak prawidłowo to wrzucić ? przypominam że wszystkie stery zintegrowałem z instalką. Bios v.3 więc opcji wyłączenia SATA(na) nie ma :frowning: HELP! zależy mi na czasie…

nie potrzebnie wszystkie stery zgrałes z instalka… przypominam ze stery AHCI czy jak tam musisz wprowadzic w trybie tekstowym! do tego modelu wystarczy tam tylko 2 stery do dopowiedniego chipsetu wgrac… 2 stery do AHCI i RAID. Chipset to jest 945M czy jakos tak musisz sobie sprawdzic bo nie pamietam

Kurrrr… ja dawałem nie w textowym w nadziei że mi instalator sam przy instalce wybierze. Tylko jak na padniętym totalnie laptaku sprawdzić jaki mam chipset… hmmm ?

skrinam6.jpg

Dobra… które mam dać ? :stuck_out_tongue:

Daję HEM/HBM mobile… najwyżej stracę czas i 3 płytę…

Nie pamietam juz dokladnie ktore ja bralem u siebie ale jakos mi sie udalo znalesc gdzies model tego w necie ale teraz na szybko to nie znajde ale dla pewnosci zaladuj wszystkie co maja w nawiasie Mobile i ktorys na bank bedzie pasowal a instalator zaladuje wszystkie…

Aha no i zaznaczaj je z Ctrl :slight_smile: ja tez na początku nie wiedzialem ktor i tez zrobilem PNP i tez nie dzialalo wiec sie nie martw

No to Panowie wreszcie sie doczekałem XP w moim Aspire 5720G :smiley: Wszystko poszło sprawnie, mam absolutnie wszystkie sterowniki i komp działa aż się miło patrzy =D> Dzięki wszystkim za wskazówki i pomoc! Pozdrawiam!