Acer Aspire 5720 i inne - Sterowniki pod Windows XP

witam

od 1,5 miesiaca w dzien w dzien szukam czegos po necie wpisuje rozne zapytania az trafilem tu i chyba osiagnalem cel

jak chyba wszyscy tutaj zgromadzeni posiadam notebooka firm acer (jeszcze nie wiem czy zalowac czy nie duzo slyszalem opini na tak i na nie)

oczywiscie w sklepie otrzymalem viste

super fajnie przy mojej konfiguracji moze byc nie narzekam jesli chodzi o prace biurowa ale jednak chcial bym jeszcze sobie pograc ;]

przeraza mnie ilosc pamieci jaka pobiera sama vista (widoczne w menedzerze) i ciagle kusi mnie xp

moj sprzet to:

acer aspire 5720zg

t2310 ~ 1.5ghz

2 gb ram ddr2

160 gb hdd

geforce 8400 gs (256 + 512 z pamieci)

tak wiec chcial bym sobie zainstalowac windowsa xp i na samym poczatku juz gdzies wyczytalem ze musi byc instalka z sp2

nie mialem takiej wkoncu sie zaopatrzylem wkladam az tu zonk w instalacji wyskakuje ze nie ma dysku twardego (ale jestem do tylu w porownaniu do innych reszta meczy sie ze sterownikami ja jeszcze nie zainstalowalem windy) no coz trzeba dodac ten sterownik sata do instalki za pomoca nlite jak pisza gdzie nie gdzie alee ja nie mam o tym bladego pojecia

wazne jest dla mnie zeby nie wywalac visty chce poprostu miec dwa systemy jeden do pracy biurowej drugi do ewentualnej gry

sterowniki spod 1 linka 1 postu nie widac nic chyba folder jest pusty

ponizej jest cala moja konfiguracja jezeli potrzeba wiecej prosze pytac udostepnie dane

post-71290-13856533605276_thumb.jpg

chcial bym skompletowac wszystkie potrzebne mi sterowniki oraz instalke windy w jedna plyte i zrobic z niej recovery czy ktos moze mi pomoc ewentualnie stworzyc mi taka plyte ? bym zawsze mogl odzyskac viste i doinstalowac xp na drugim dysku i nie przechodzic przez wszystkie instalacje sterownikow ?

Ja przebrnąłem przez instalację prawie wszystkich urzadzeń na Acerze (5720Z) pod Win Xp. Winde też instalowałem i tez mialem ten sam problem, ze nie wykrywalo mi dysku. Problem polega na tym ze Win Xp nie posiada domyślnie sterowników do dysków SATA a wiec takich nie wykrywa. Sterowniki te można doinstalowac w procesie instalacji Win z dodatkowego napedu FDD (dyskietek). Jednak kto ma w domu taki zbedny naped gotowy do podpięcia do laptopa? Drugą opcja jest uzycie nLite’a i dogranie tych sterowników do instalacji Win oraz późniejsze zgranie tej instalacji na płytke i zainstalowanie. Jednak jak pisze mój poprzednik - dosyć czasochłonne i trudne dla poczatkujacych uzytkowników. Ostatnia opcja, o której malo kto pisze w internecie jest najprostsza i najszybsza.

  1. Wchdzimy w ustawienia DOSu przy uruchamianiu komputera (F2, F8, DEL itp.)

  2. Szukamy opcji “Obsługa dysków SATA” (nie pamietam jak to było po angielsku ale cos z “SATA hard drives”) Standardowo funkcja ta jest ustawiona na AHCI (jest to tryb obsługi dysków SATA przyspieszajacy nieco ich szybkość i wydłużający żywotność)

  3. Zmieniamy opcję AHCI na IDE (IDE z kolei jest zwykłą funkcja obsługi dysków, jednak po zmianie użutkownik indywidualny nie odczuje różnicy pomiędzy trybami AHCI a IDE)*

  4. Instalujemy Win Xp gdyż teraz na 99% wykryje on nasz dysk twardy.

*Jeśli w ustawieniach nie ma opcji IDE to pozostają dwie pierwsze metody - dogranie sterowników.

Druga sprawa: Lan/Wireless

Najprawdopodobniej rozwiązaniem będzie zainstalowanie sterowników Atheros: ZR3_Atheros_XB63_5.1.1.9_XP_WHQL

Niestety nie pamietam juz skad ściagnąłem ten sterownik. Poszukajcie w necie. http://www.google.pl oraz strona domowa atherosa.

Mi pomoglo.

Na dzien dzisiejszy nie mam tylko zainstalowanej kamerki internetowej bo jak jest zainstalowana to nie wyłącza sie Win tylko zawiesza zamiast tego. Sterowniki mam dobre bo kamerka działa tak jak powinna (kiedy sa zainstalowane). Może muszę poprostu poczekac na nowszą wersję. Chyba, że komuś sie też tak dzieje, czekam na rady :slight_smile:

Aha. jeszcze jedno - przejście z trybu AHCI na IDE nie powoduje utraty jakichkolwiek danych ani nie trzeba ponownie instalowac Windowsa, jesli mamy już jakiś na dysku. Przejscie odwrotne - z IDE na AHCI - wymaga ponownego zainstalowania Windy.

Witam!

Mam tego notebooka;) I jak na razie działa jak należy.

Mam już go tydzień:).

Mam Xp. Jedną opcję zmieniłem w biosie i wykrył dyski i bez problemu zainstalował xp.

Zainstalowałem wszystkie sprzęty i działają tak jak powinny:)

Lecz szkoda, że nie ma programów acerowskich na xp:/ bo tam było by to do ustawiania zasilania a tutaj jest windowsowe ale tutaj za dużo opcji nie ma:/ i może ktoś wie skąd wziąść te programy acerowskie?

Pozdrawiam!

Tak wie sie zstanawialem nad tym AHCI i postanowilem tego nie wylaczac. Na dzien dzisiejszy mam problem z PC wie iezko zrobic mi ta plyte ale powoli pracuje nad tym.

Czyli jak dodam do instalki Intel AHCI Driver v7.5.0.1017 to znajdzie mi ten dysk?

Bede walczyc zobaczymy co z tego wyjdzie. Kamery niby nie potrzebuje ale szczerze mowiac boje sie tych sterownikow jest ich duzo i czytalem ze sa z nimi cyrki.

W sumie przeszedlem na Viscie cale CoD4 i nie bylo tak zle z wydajnoscia ale mimo wszystko wole xp;]

Pozdrawiam

Panowie sam instalowałem ostatnio w paru podobnych acerach system win Xp i jest na to prosty sposób!!

najpierw sie sprawdza w Viscie jakie sie ma urządzenia i wtedy wszystko jest jasne !!

http://www.driversdown.com/drivers_abc/abc_A.shtml

nie szukajcie po modelu laptopa tylko po nazwie urzadzenia i wtedy wszystkie sterowniki znajdziecie a takrze dodatkowy soft acera przydatny jak widzę dla niektórych.

Wlasnie na samym poczatku o tym myslalem gdy twierdzono ze nie da sie wgrac xp. chcialem szukac sterownikow po producentach

Ludzie męcze się juz 3 dni z Aspire 5720G i z XP SP2. Najpierw meczyłem się z dyskiem SATA ale naszczęście nLite dał rade. Niby mam już wszystkie stery i patche i wszystko jest pięknie ale gdy instaluje dźwięk i restartuje kompa to przed samym wyłączeniem komp sie wiesza i trzeba go wyłączac przyciskiem zasilania. Przez to instalowałem juz winde chyba 5 razy. nie wszystkie stery z tego tematu działały. musiałem szukac na własna reke, przekopałem pol neta chyba i mam niezawodne stery praktycznie do wszystkiego i niby do tego dźwięku też ale niestety na końcu wieszają kąpa !!

Jak ktos chce stery do reszty to moge dac

a no i właśnie nadal mam jedno nieznane urządzenie i nie wiem co to jest

Hej

Ostatnio otrzymałem do łapek laptopa Acer aspire 5520 g od mojej siostry i mam pytanie,czy ktoś z was wie,gdzie mozna zassac sterowniki po Win Xp.

Na stronie ACERA są a reszte trzeba ze stron producentów pobierać. Jak chcesz to moge zrobić Ci taką paczke i wrzucic gdzies do pobrania

Witam mam sprawe posiadam laptopa Acer Aspire 5720Z był on dostarczony z vistą i zainstalowałem xp. Do tego dodałem sterowniki które były podawane na forum.Lecz mam problem z dzwiękiem(często zwalnia lub się haczy) i z grafika (gdy oglądam film lub teledysk widać czasami go w zwolnionym tempie oraz/lub haczy się. Proszę o pomoc jestem bezradny mój numer gg 7530684 lub opisik na forum.

Witam ja wszystko sobie zainstalowalem lecz zostało mi MODEM DEVICE on High Definition Audio bus ?? maceie stery moze do tego ??

Modem_Ambit_v7.62.0.0_2C06_XP_WHQL

tu sa stery musisz takie cos z neta sciagnac

a mozw przez to nie chodzic mi necik ?? na lakpu ?? bo wszystk mam tylko tego i sieciowy nie chce mi sie polaczyc wogole z siecia wysyla dane ale nie odbiera i nie wiem dlaczego, zaraz sciagam te sterowniki do modemu dzieki, tylas to zrob paka do 5315 bym był wdzieczny, szukam i szukam i znalesc nie moge a same ruskie strony :expressionless:

Witam.

Mam ten sam problem.Nie odbiera go,po prostu szuka IP dyn amicznie (z kabłówki net) i nic z tego :frowning:

A pozostałe stery znalazłeś? bo ja niestety walczę m.in.z kartą WI-FI-też zgłasza mi że brakuje :frowning:

Witam wszystkich serdecznie. Ja również szykuje się do wymiany systemu Vista na XP, bo ten pierwszy doprowadza mnie do szału. Czy któraś z osób mająca Acera Aspire serii 5720, która pomyślnie przeszła na XP mogłaby podzielić się zdobytym doświadczeniem i poda krok po kroku opis jak tego dokonać? Najlepiej podając od razu nazwy/linki do właściwych sterowników :wink: Baaardzo o to proszę, bo mnie i z pewnością rzeszy pozostałych właścicieli tych notebooków taki opis się przyda… Z góry wielkie dzięki za pomoc i porady!!

Konfiguracja mojego laptopa jest następująca:

Producent Acer

Nazwa produktu Aspire 5720G

System operacyjny Microsoft® Windows Vista™ Home Premium

Procesor Intel® Core2 Duo CPU T5250 @ 1.50GHz

Pamięć systemowa 1 GB

Dysk twardy 1 Hitachi HTS541616J9SA00, 149.05 GB

Napęd CD/DVD 1 HL-DT-ST DVDRAM GSA-T20N ATA Device

Wideo ATI Mobility Radeon HD 2300

Całkowita dostępna pamięć graficzna 511 MB

Audio Urządzenie zgodne ze standardem High Definition Audio

Karta bezprzewodowej sieci LAN 1 Intel® PRO/Wireless 3945ABG Network Connection

Pozdrawiam :slight_smile:

Aby nie było wątpliwości wstawiam też screeny z wspomnianego gdzieś wcześniej programu Driver Detective:

post-74343-13856533681084_thumb.jpg

post-74343-13856533681558_thumb.jpg

post-74343-13856533682018_thumb.jpg

mam problem z karta graficzna w acer aspire7520 niewiem jaka zainstalowac ponieważ został zmieniony system operacyjny z visty na xp, prubowałem wiele opcji i kazda karta zostaje odzucona przez xp… pomocy!!1

Znalazlem rozwiazanie na wieszanie sie systemu xp przy zamykaniu systemu; update biosu do wersi 1.21 w przypadku 5720Z

pozdrawiam