Acer Aspire 5720 ZG zacina się

W lutym miałam problem z laptopem: Acer Aspire 5720ZG. Zacinał się i sam wyłączał. Oddałam do naprawy. Okazało się, że Panowie z serwisu wyczyścili kurz i skasowali 20 zł. Było ok przez 3 tygodnie, i potem znów zacinanie, a dziś komp się po prostu zaciął i nie chciał włączyć. Czy ktoś wie, co może być przyczyną? nie jest zawirusowany ani nic z tych rzeczy. I dodam, ze strasznie głośno chodzi ; ( i jest bardzo gorący.

Jeżeli chodzi bardzo głośno to najprawdopodobniej wentylator jest bliski śmierci, co może też tłumaczyć przegrzewanie.

przeczytałam gdzieś, że komp się wiesza i wyłącza, gdy temp dochodzi do 100 i wtedy wyłącza się zeby chronić procek. Wiec wszystko to pasuje, do tego, co się dzieje z moim kompem. Temperatury z programu Speedfan:

GPU 72

HD: 42

TempL 75

Core 0: 74

Core 1: 76

Te temp utrzymuja się tak cały dzien. jeśli mam włączoną kamerkę to temp wzrasta do 80-kilku.

Jeśli zaniosę go do serwisu, to oni mi go znów wyczyszczą i to wszystko? co mogę zrobić, żeby pracoać normalnie na komp i nie przejmować się ewentualnym wyłączeniem?

Dodane 26.04.2009 (N) 20:42

dodam, ze dziś cały laptop stoi na skonstruowanym przeze mnie podwyzszeniu. włożyłam dwa ołówki pod laptopa żeby wentylator miał powietrze, bo te niby oryginalne nózki są do niczego. i działa jak narazie ok.

ps. a co do przegrzania, to ja go załatwiłam stawiając go na kilka godzin na pościeli :confused:

no jest na gwarancji, ale oni mimo to, za czyszczenie biorą 20 zł. Poza tym wyczyścili już raz i po czyszczeniu zawiesił się po 3 tyodniach. Tak czesto w takim razie trzeba czyścić wiatrak?