Acer Aspire 5720Z - uszkodzona matryca?

Witam,

Dostałem do naprawy laptop Acer Aspire 5720Z i matryca po prawej stronie wyświetla czerwony pasek. Poniżej zamieszczam zdjęcie. Czy matryca jest uszkodzona czy jest to problem z oprogramowaniem?

Zdjęcie:

170720129_rawphar.jpg

Jeżeli w BIOSie jest tak samo, to raczej matryca. Mógł również “odkleić się” chipset z układem graficznym.

Sprawdzę zaraz jak jest w BIOSie i dam znać.

Znajomy miał podobny problem tylko że pasek był po lewej stronie i był szary okazało się później że to wina taśmy matrycy dochodzącej do płyty głównej.

Też może być. Element, który jest w ciągłym ruchu :). Może się obluzować/nadłamać/przetrzeć/naderwać itp. Jak ruszasz matrycą, ten układ pasków się nie zmienia?

W BIOSie ten pasek także występuje. Jak ruszam matrycą pasek nie zmienia pozycji. Jutro go rozkręcę i napiszę czy pasek zniknął czy nie. Gdzie znajdę schemat płyty głównej tego laptopa?

Do czego potrzebny Ci schemat? http://www.4shared.com/office/YtAsn1pg/ … e-572.html <-- wszystko powinno być w instrukcji serwisowej (ona jest do 5720, 5720G, ale Twój lapek powinien mieć taki sam układ części).

Chciałem sprawdzić gdzie tej taśmy mam szukać. Wychodzi na to, że muszę rozkręcić całego laptopa, więc na razie sobie z tym dam spokój.

Pozdrawiam.