Acer Aspire 5720Z - uszkodzona matryca?

(Jaro070) #1

Witam,

Dostałem do naprawy laptop Acer Aspire 5720Z i matryca po prawej stronie wyświetla czerwony pasek. Poniżej zamieszczam zdjęcie. Czy matryca jest uszkodzona czy jest to problem z oprogramowaniem?

Zdjęcie:

170720129_rawphar.jpg

(Piter9713) #2

Jeżeli w BIOSie jest tak samo, to raczej matryca. Mógł również "odkleić się" chipset z układem graficznym.

(Jaro070) #3

Sprawdzę zaraz jak jest w BIOSie i dam znać.

(Eleanaar) #4

Znajomy miał podobny problem tylko że pasek był po lewej stronie i był szary okazało się później że to wina taśmy matrycy dochodzącej do płyty głównej.

(Piter9713) #5

Też może być. Element, który jest w ciągłym ruchu :). Może się obluzować/nadłamać/przetrzeć/naderwać itp. Jak ruszasz matrycą, ten układ pasków się nie zmienia?

(Jaro070) #6

W BIOSie ten pasek także występuje. Jak ruszam matrycą pasek nie zmienia pozycji. Jutro go rozkręcę i napiszę czy pasek zniknął czy nie. Gdzie znajdę schemat płyty głównej tego laptopa?

(Piter9713) #7

Do czego potrzebny Ci schemat? http://www.4shared.com/office/YtAsn1pg/ ... e-572.html <-- wszystko powinno być w instrukcji serwisowej (ona jest do 5720, 5720G, ale Twój lapek powinien mieć taki sam układ części).

(Jaro070) #8

Chciałem sprawdzić gdzie tej taśmy mam szukać. Wychodzi na to, że muszę rozkręcić całego laptopa, więc na razie sobie z tym dam spokój.

Pozdrawiam.