Acer Aspire 5720ZG żółte i niebieskie pasy na ekranie

Witam wszystkie mądre głowy,

Dziecko moje posiada laptopa Acer Aspire 5720ZG dzisiaj słuchało sobie nagrań z internetu i po jakimś czasie zaczęło coś trzeszczeć i wydawać dziwne dźwięki a później to już tylko pojawiły się kolorowe pionowe paski. Obecnie po włączeniu laptopa wydaje się jakby system startował, wiatrak chodzi i po pokazaniu się pasków przechodzi w stan jakby uśpienia, pojawia się ciemny ekran ale nie mocno czarny i tak sobie zostaje póki go nie wyłączę poprzez wymuszenie przyciskiem power, po ponownym włączeniu dzieje się to samo i tak w kółko.

Do tej pory nie było problemów z laptopem. Zawsze w domu nigdzie nie wyjeżdżał. Dziecko w ciągu tygodnia nie ma czasu na korzystanie z laptopa, używany jest przede wszystkim do komunikacji na Facebook, nie gra w gry nawet online.

Jak myślicie co to może być - matryca, taśma czy grafika?

Nie znam się na tych sprawach, nie wiem czy warto go zanosić do serwisu czy może odsprzedać na części i zacząć oglądać się za czymś nowym?

dzięki za wszelką pomoc.

pozdrawiam

84749527534618145182.jpg

po zbliżeniu

20734608534125696070.jpg

92454776938210518497.jpg

Jeżeli masz możliwość podłącz laptopa pod zewnętrzy monitor. Jeśli paski się na nim nie pojawią wiadomo będzie że grafika jest sprawna.

Wówczas pozostaje tylko opcja albo taśma albo matryca. W domowych warunkach, nie mając dostępu do części zamiennych ciężko będzie jednoznacznie stwierdzić co powoduje problemy.

Obawiam się że bez serwisu się nie obejdzie.

mam tylko TV na ścianie i projektor ale nie wiem czy mam czym się podłączyć do tych zewnętrznych urządzeń i czy pomoże to w sprawdzeniu

Czy Twój laptop ma GeForce’a 8400M GS? Miałem tego samego laptopa z tą kartą i to była jej wina. Cała seria tych kart ma wadę fabryczną i po pewnym czasie przestają działać. Rozwiązaniem może być kupno na Allegro albo w innym sklepie GeForce’a 9600M GS (ten model pasuje do tego laptopa i działa bardzo dobrze) i samodzielna wymiana karty graficznej.

na naklejce jest napisane:

Up to 512MB NVIDIA GeForce 8400M GS TurboCache - to pewnie ta sama

czy ja będę umiał sam wymienić tę kartę?

Wymiana trudna nie jest, chociaż wymaga pewnej wprawy. Z tego co pamiętam to trzeba zdjąć tylną część obudowy laptopa, odkręcić wentylator, radiatory i dopiero wtedy można się dobrać do karty graficznej. Po wsadzeniu nowej trzeba nałożyć odrobinę pasty termoprzewodzącej na rdzeń karty i z tego co pamiętam na procesor/chipset. Potem zostaje “tylko” zamontowanie radiatorów, wentylatora i skręcenie obudowy. Jak nie jesteś pewien czy dasz radę to lepiej daj laptopa komuś kto się na tym zna.

właśnie spojrzałem na aukcje i taka karta to spory wydatek, chociaż nie znalazłem 512MB tylko 1GB

Karty graficzne do laptopów nie są tanie, i to rodzi pytanie czy sie opłaca kupować?

czy nie lepiej sprzedać go na części?

Matryca

hdd

dvd

tasiemki etc.

jednak nie mam czym podłączyć.

jaki to może być koszt w serwisie większy niż 500 zł?

ale jak go wystawię na części to mogę i 2 lata sprzedawać, co robić?

Oddaj do serwisu, nie każdy serwis bierze coś za diagnozę, powiedz aby sprawdzili ale przed zakupem czegokolwiek zadzwonili i zapytali Ciebie czy będziesz chciał wymieniać konkretną część. W częściach możesz zarobić na nim więcej (dysk, pamięć, napęd, matryca, ramka, obudowa, klawiatura) aniżeli sprzedając w całości jako uszkodzony.

dzisiaj odstawię go do serwisu, napiszę za kilka dni co tam zdiagnozowali i ile kosztowała ta przyjemność

Dodane 11.12.2012 (Wt) 13:05

więc tak na gorąco padła grafika - karta GeForce’a 8400M GS

wstępna diagnostyka to 40 zł

serwis znalazł kartę 9600M GS za 350 zł z 3 miesięczną gwarancją

wymiana karty - 70 zł.

Co robić?

Czemu na kartę jest tylko 3 m gwarancja?

Jak ktoś ma na zbyciu to chętnie kupię 8400M GS lub 9600M GS

Sprawdź http://www.hawk.pl/, allegro, możesz dać ogłoszenie na http://www.elektroda.pl/rtvforum/forum130.html

To normalna cena za układ graficzny.

ale 3 m-ce gwarancji, to chyba coś nie tak

Normalka.

U mnie w laptopie był robiony mostek północny i też zapłaciłem 350zł, no i gwarancja także 3 miesiące.

temat do zamknięcia, laptop do sprzedania