Acer aspire 5737z jak dostać się do radiatora

Mam problem z przegrzewaniem się lapa Acer aspire 5737z. Po wywaleniu wszystkich śrub z dołu dalej się trzyma na niewiadomo czym. Czy ktoś mi może podpowiedzieć co trzeba zrobić? Przesyłam zdjęcia o ile to coś pomoże. http://www.przeklej.pl/plik/zdjecie0006 … 25d513f6jo http://www.przeklej.pl/plik/zdjecie0007 … 25d51jkbq4

W tym modelu laptopa aby dostać się do radiatora musisz całkowicie rozebrać notebooka. Jest to dla laika dość trudna rzecz ponieważ trzeba znać kolejność rozkręcania. Najpierw od góry musisz zdjąć zaślepki nad klawiaturą, później klawiaturę i pod nią też są śrubki dlatego Ci nie chce zejść z zaczepów. Musisz ściągnąć matryce wraz z przewodami od wifi. Dopiero wtedy możesz rozpołowić laptopa tzn obudowę.

Uuuuuuuuu. Czyli lepiej się za to nie zabierać i dać do serwisu jak co?

jeśli masz dobrą pamięć i cierpliwość to możesz spróbować, ale zawsze istnieje ryzyko że coś możesz urwać źle poskręcać itd. Kup sprężone powietrze najlepiej firmy Ronol - naprawdę jest dobrze sprężone, odkurzacz przystaw od spodu laptopa - tam gdzie jest wlot powietrza a sprężonym powietrzem dmuchaj tam gdzie jest wylot powietrza- powinno pomóc. Wiadomo nie zastąpi to gruntownego czyszczenia wraz z wymianą pasty termoprzewodzącej ale powinno wystarczyć. Czyść tak regularnie co 3 miesiące i problem z głowy:)

No dobra, ale co z tym przed czym często się przestrzega na różnych forach dotyczących czyszczenia laptopów. Że używanie sprężonego powietrza doprowadza tylko do przepchnięcia brudu głębiej pod płytę główną.

brudu nie przepchnie pod płytę ponieważ wentylatory są tak skonstruowane ze kurz co najwyżej wpadnie w głąb tego wentylatora. Jeśli by się okazało że z tego brudu powstanie szczelny pas kurzu to wtedy niestety nie ma wyjścia i trzeba rozbierać, ale zakładam że aż tak zabrudzonego nie masz :slight_smile:

I dobrze przestrzegają , możesz tylko bardziej zaszkodzić nić pomóc, jak już masz zamiar przedmuchiwać z kurzu to musisz go rozkręcić , nie ma na to innej rady.

Aa… Jeśli tak to spoko… I dzięki za pomoc. :smiley: