Acer Aspire 5738G - programy w tle

Możesz to zrobić, odzyskujesz miejsce na dysku równe ilości RAM zainstalowanego na Lapku, żeby to zrobić musisz znowu skorzystać z CMD, możesz to zrobić na normalnych prawach, chyba że zwróci błąd taki jak przy zmniejszaniu ilości miejsca dla przywracania, to znowu podniesiesz sobie prawa, jak wcześniej.

Otwórz CMD i wpisz powercfg -h off i potwierdź Enter i hibernacja zostanie wyłączona ;] .

Hej,

Czasami mogą się pojawić… :confused: Ogólnie przywracanie pozwala na cofnięcie zmian wprowadzonych do komputera - na przykład instalacji błędnego sterownika lub innych przypadkowych operacji. Niestety, przywracanie kopiuje pliki systemowe i gdy te zostaną zawirusowane, również ich kopie takimi się stają. Więc w takich przypadkach niestety konieczne jest całkowite wyłączenie przywracania - czyli kasacja wcześniejszych punktów także…

Jeśli jej nie używasz, to zwolnisz taką ilość miejsca, która równa jest pamięci RAM efektywnie adresowanej w systemie, czyli w systemie 32-bitowym nieco ponad 3 GB. A jak wyłączyć? Wystarczy uruchomić wiersz poleceń - oczywiście tak jak pisał semtex - z uprawieniami administratora, a następnie wpisać komendę: powercfg -h off. Wyłączenie hibernacji spowoduje usunięcie pliku, w którym przechowywany jest zrzut pamięci RAM w czasie jej trwania. Wpisując polecenie powercfg -h on ponownie aktywujesz hibernację i tworzysz odpowiedni plik.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki chłopaki za pomoc :slight_smile:

Jak pojawią się jeszcze jakieś pytania bądź problemy to dam znać :wink:

Hej,

Nie ma sprawy… :slight_smile: Cieszymy się, że mogliśmy pomóc. :slight_smile:

Życzymy, by się nie pojawiły. A gdyby jednak - zapraszamy… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam ponownie :slight_smile:

Mój problem polega na tym, że jak chcę odtworzyć jakąś piosenkę, to ciągle wyskakuje mi okienko “otwórz za pomocą…” Co mam zrobić, aby wszystkie utwory muzyczne odtwarzały się w jednym i w tym samym odtwarzaczu?

Kliknij prawym myszy na jakiś utwór->wybierz program->wybierz program domyślny->wskaż odtwarzacz którego używasz-> zaptaszkuj opcję “zawsze używaj tego programu…”, powinno pomóc.

Pomaga, ale tylko przy AllPlayerze, a ja chciałabym odtwarzać programem JetAudio. Nie wiem dlaczego przy JetAudio ten komunikat się co chwilę powtarza…

Hej,

Rozumiem, że program został zainstalowany i że nie jest to jakaś wersja, która instalacji nie wymaga?? Instalowany był z uprawnieniami administratora??

:arrow: Uruchom program JetAudio jako administrator i poszukaj w opcjach możliwości przypisania do programu poszczególnych rozszerzeń multimediów.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Już problem został rozwiązany - ściągnęłam po prostu inną wersję tego programu :slight_smile:

Następna prośba: mam wbudowany Bluetooth, ale nie wiem jak go uruchomić. Hmm… a więc jak?

Hej,

Też jest to jakieś rozwiązanie… :slight_smile:

Najczęściej robi się to za pomocą jednego z dodatkowych przycisków funkcyjnych (znajdują się nad klawiaturą) bądź za pomocą przełączników na krawędziach laptopa. Oczywiście by moduł włączyć, należy zainstalować do niego sterowniki. I - co najważniejsze - moduł Bluetooth’a należy posiadać w laptopie - i bynajmniej nie jest to trywialna sprawa. To, że laptop ma przyciski odpowiadające za BlueTooth wcale nie oznacza, że go ma. Tak samo czytając instrukcje i specyfikację komputera - można przeczytać, że moduł jest , ale tylko w wybranych modelach. I na dobrą sprawę tak jest z większością laptopów - model może być jeden, ale jego konfiguracji - kilka. I tak Acer Aspire 5738G może występować z numerem 644G32N - wtedy wyposażony jest w kartę nVidii oraz moduł Bluetooth. Ten sam model, ale z numerem serii niewiele innym - bo 663G32Mn - jest wyposażony w w nieco inny procesor Intel’a, kartę graficzną ATI i brak w nim modułu Bluetooth. Dlatego warto dokładnie sprawdzić, jaki model laptopa posiadamy. Pomocny w tym może być spód laptopa - znajduje się na nim naklejka, na której podana jest pełna nazwa laptopa. Dodatkowo w Acer’ach - we wszystkich przypadkach, z jakimi się zetknąłem - w modelach wyposażonych w Bluetooth na spodzie laptopa znajduje się niewielka naklejka z informacją o tym, jaki moduł jest w komputerze zainstalowany. Po tym najłatwiej poznać, czy rzeczywiście komputer jest wyposażony w ten moduł komunikacyjny. :slight_smile:

W takim układzie do Ciebie też jedna prośba. Gdy pojawią się nowe problemy, załóż, proszę, nowy temat i wyślij mi informację na PW z linkiem do tematu. Ten niestety zaczyna robić się bardzo niepoukładanym… :expressionless:

Pozdrawiam,

Dimatheus