Acer Aspire 5749z problem z internetem przy użyciu WiFi


(KubaIV) #1

Witam, taki problem. Wymieniłem wentylator w laptopie z tematu i zaczął się problem z internetem z orange po wifi. Raz łączy a raz nie łączy. Jak udostępnie z telefonu to łączy bez problemu. Czyściłem dns i to samo. Jutro podam logi z ipconfig /all. Macie pomysł co to może być.? Z góry uprzedam, że wszystko wykrywa i kabel podłączyłem na płycie głównej.


(drunkula) #2

Jeżeli z komórki łaczy, a z AP nie, to wentylator nie ma żadnego znaczenia - prędzej pomoże restart AP.


(KubaIV) #3

AP.? Mógłbyś rozwinąć.? Wiem że nie ma to nic wspólnego ale chciałem podać w jakich okolicznościach to się stało.


(rgabrysiak) #4

 

Proszę skorzystać z przycisku Edytuj a następnie dokonać korekty tytułu.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza. 


(Longhorn2009) #5

AP to access point, w twoim przypadku raczej router.


(KubaIV) #6

Ale na 2 routerach jest to samo. U siebie chciałem połączyć do liveboxa i ani razu nie połączyło, a przed wymianą za każdym razem łączyło, a na kolegi routerze Sagema, też używanego z neostradą w sobotę wieczorem połączyło, godzine później już nie, w niedziele rano nie połączyło, ale po rozwiązaniu problemów działał cały dzień i dzisiaj znowu kicha… Myślicie, że format pomoże, czy to może być uszkodzenie karty sieciowej.?


(Longhorn2009) #7

Sprawdź jeszcze raz “kabelkologie” i czy sama karta pewnie siedzi w slocie.


(KubaIV) #8

Karty nawet nie ruszałem a kabelek odpiąłem bo przeszkadzał przy wymianie i później wpiąłem. Też myślałem, że coś nie łączy i jeszcze raz go rozebrałem i wszystko jest okej.


(drunkula) #9

Jeżeli poprawnie łaczy się z telefonem, to format w niczym nie pomoże. Karta WiFi też uszkodzona nie jest.


(KubaIV) #10

Z tym że ten komputer nie jest moj i nie moge pnu przypisac statycznego ip bo u wlasciciela nie mam jak sie dostac.


(drunkula) #11

Nie, nie na kompie - na kompie zostaw automat. Jeżeli jest taka możiwość to na swoim liveboxie przypisz MAC karty Wifi lapka do konkretnego adresu.


(KubaIV) #12

Dobra zobaczymy co z tego bedzie ale ciekawi mnie dlaczego wczesniej wszystko szlo z automatu.


(KubaIV) #13

Nic nie dało dodanie MAC do połączeń wifi w LB. Jakieś pomysły.? Udostępnione z komórki działa. I nie mogłem dodać statycznego ip do LB, gdyż klikając zatwierdź nic się nie działo. Nawet format dla pewności zrobiłem i już pomysłów nie mam. Po kablu działa.


(drunkula) #14

Czegoś nie rozumiem, to dodałeś MAC karty WiFi do DHCP na LB czy nie?


(KubaIV) #15

Najpierw próbowałem dodać statyczne IP, nie chciało się dodać, więc włączyłem filtrowanie adresów MAC i dodałem do tego adres MAC karty sieciowej komputera.


(drunkula) #16

No nie… nie powinieneś filtrować MAC karty bezprzewodowej, najwyżej na białą listę wrzucić, ale to nic nie da.


(KubaIV) #17

No klikam zastosuj i tak jakbym nic nie robił. Ale jak pomyle się przy wpisywaniu MAC tzn zamaist dwukropka wpisze kropke i klikne zastosuj to wywala błąd, a po poprawnym wpisaniu po kliknięciu zastosuj nic się nie dzieje. Najgorsze jest to, że ten komputer nie jest mój i chcę to jakoś tak zrobić, żeby działało z automatu. Myślicie że jak bym już w ostateczności dokupił kartę sieciową po USB to by zadziałało.?


(adamk1985) #18

Zacznijmy od tego czy poza wymianą wiatraczka robiłeś też czyszczenie programowe sprzętu ? Miałem też tak w jednym acerze… Długo szukałem starszych sterowników do karty bo też były problemy, aż w końcu się udało znaleźć jakieś archiwalne…

Sprawność karty Wi-Fi sprawdzisz na każdej dystrybucji live Linuxa - polecam Netrunner 17 (prosty system jak kolano)


(KubaIV) #19

Format zrobilem dla pewnosci i wgralem najnowsze sterowniki, na ktorych dzialal od grudnia i wszystko bylo okej. Po wymianie wiatraczka zasieg wifi oslabl i przestalo laczyc z siecia.