Acer Aspire 5749z problem z internetem przy użyciu WiFi

Witam, taki problem. Wymieniłem wentylator w laptopie z tematu i zaczął się problem z internetem z orange po wifi. Raz łączy a raz nie łączy. Jak udostępnie z telefonu to łączy bez problemu. Czyściłem dns i to samo. Jutro podam logi z ipconfig /all. Macie pomysł co to może być.? Z góry uprzedam, że wszystko wykrywa i kabel podłączyłem na płycie głównej.

Jeżeli z komórki łaczy, a z AP nie, to wentylator nie ma żadnego znaczenia - prędzej pomoże restart AP.

AP.? Mógłbyś rozwinąć.? Wiem że nie ma to nic wspólnego ale chciałem podać w jakich okolicznościach to się stało.

 

Proszę skorzystać z przycisku Edytuj a następnie dokonać korekty tytułu.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza. 

AP to access point, w twoim przypadku raczej router.

Ale na 2 routerach jest to samo. U siebie chciałem połączyć do liveboxa i ani razu nie połączyło, a przed wymianą za każdym razem łączyło, a na kolegi routerze Sagema, też używanego z neostradą w sobotę wieczorem połączyło, godzine później już nie, w niedziele rano nie połączyło, ale po rozwiązaniu problemów działał cały dzień i dzisiaj znowu kicha… Myślicie, że format pomoże, czy to może być uszkodzenie karty sieciowej.?

Sprawdź jeszcze raz “kabelkologie” i czy sama karta pewnie siedzi w slocie.

Karty nawet nie ruszałem a kabelek odpiąłem bo przeszkadzał przy wymianie i później wpiąłem. Też myślałem, że coś nie łączy i jeszcze raz go rozebrałem i wszystko jest okej.

Jeżeli poprawnie łaczy się z telefonem, to format w niczym nie pomoże. Karta WiFi też uszkodzona nie jest.

Z tym że ten komputer nie jest moj i nie moge pnu przypisac statycznego ip bo u wlasciciela nie mam jak sie dostac.

Nie, nie na kompie - na kompie zostaw automat. Jeżeli jest taka możiwość to na swoim liveboxie przypisz MAC karty Wifi lapka do konkretnego adresu.

Dobra zobaczymy co z tego bedzie ale ciekawi mnie dlaczego wczesniej wszystko szlo z automatu.

Nic nie dało dodanie MAC do połączeń wifi w LB. Jakieś pomysły.? Udostępnione z komórki działa. I nie mogłem dodać statycznego ip do LB, gdyż klikając zatwierdź nic się nie działo. Nawet format dla pewności zrobiłem i już pomysłów nie mam. Po kablu działa.

Czegoś nie rozumiem, to dodałeś MAC karty WiFi do DHCP na LB czy nie?

Najpierw próbowałem dodać statyczne IP, nie chciało się dodać, więc włączyłem filtrowanie adresów MAC i dodałem do tego adres MAC karty sieciowej komputera.

No nie… nie powinieneś filtrować MAC karty bezprzewodowej, najwyżej na białą listę wrzucić, ale to nic nie da.

No klikam zastosuj i tak jakbym nic nie robił. Ale jak pomyle się przy wpisywaniu MAC tzn zamaist dwukropka wpisze kropke i klikne zastosuj to wywala błąd, a po poprawnym wpisaniu po kliknięciu zastosuj nic się nie dzieje. Najgorsze jest to, że ten komputer nie jest mój i chcę to jakoś tak zrobić, żeby działało z automatu. Myślicie że jak bym już w ostateczności dokupił kartę sieciową po USB to by zadziałało.?

Zacznijmy od tego czy poza wymianą wiatraczka robiłeś też czyszczenie programowe sprzętu ? Miałem też tak w jednym acerze… Długo szukałem starszych sterowników do karty bo też były problemy, aż w końcu się udało znaleźć jakieś archiwalne…

Sprawność karty Wi-Fi sprawdzisz na każdej dystrybucji live Linuxa - polecam Netrunner 17 (prosty system jak kolano)

Format zrobilem dla pewnosci i wgralem najnowsze sterowniki, na ktorych dzialal od grudnia i wszystko bylo okej. Po wymianie wiatraczka zasieg wifi oslabl i przestalo laczyc z siecia.