Acer Aspire 5755G Grub error: unknown filesystem

Witam byłem użytkownikiem linux ubuntu 11.04 i win 7 niestety po przeniesieniu się na wi-fi ubuntu nie był mi potrzebny ponieważ nie było tam internetu, więc postanowiłem usunąć partycje z ubuntu i przypisać ją ponownie do partycji windowsa. Na tym forum znalazłem pytanie jednego z użytkowników jak to zrobić były tam podane dwa programy, lecz teraz nie pamiętam nazwy programów. :frowning: Pamiętam że w jednym można było zmienić mtb na windowsa a w drugim sformatować partycje i tak dalej. W tym drugim usunąłem partycje po czym przeszedłem do panel sterowania>narzędzia administracyjne>zarządzanie komputerem>zarządzanie dyskami i tam powiększyłem rozmiar mojego dysku.Wszystko się udało było więcej miejsca na dysku lecz zapomniałem zmienić w tym pierwszym programie mtb. Gdy włączyłem ponownie laptopa miałem error.

Error: unknown filesystem.

grub rescue> _

Teraz mam problem próbowałem zainstalować ponownie ubuntu lecz gdy ustawiam na bootowanie płyty to wyskakuje ten error. Płyty windowsa nie mam ponieważ mam ukryty dysk z instalatorem windowsa. I tu mam właśnie problem co mam teraz zrobić? :<

A i jeszcze mam drugi problem tym razem z innym komputerem który ma windowsa xp. Gdy włącze komputer wszystko się pięknie włącza loguje się i gdy się zaloguje nie mam paska ani ikonek na pulpicie. Co z tym zrobić?

do usunięcia GRUB-a użyj SGD

http://www.supergrubdisk.org/

http://www.supergrubdisk.org/w/index.ph … nstallGRUB

lub

http://www.supergrubdisk.org/rescatux/

jeśli probem będzie nadal występował to zastosuj jeszcze opisane procedury

klick