Acer Aspire 5930 - resetuje się w losowych momentach


(Matcygal) #1

Witam,

 

Mam lapka Acer Aspire 5930 który w losowych momentach mi crashuje, czasem po 2 minutach czasem po godzinie,wyczyściłem z kurzu bebechy, sprawdziłem na działającym sprzęcie od kumpla baterię, zasilacz, ram i dysk twardy, problem cały czas jest, oddałem do lokalnego serwisu (miasto 10 tys mieszkańców więc i serwis słaby) powiedzieli że nie opłaca się naprawiać a i tak za diagnostykę chcieli skasować, ja natomiast chciałbym dojść w czym leży wina... bo jeśli zajdzie taka potrzeba to z wymianą płyty głównej lub grafiki sobie poradzę.

 

sprawdzałem na kilku systemach operacyjnych, wszędzie sytuacja się powtarza

 

poniżej zrzut z speedfan'a :


 

proszę o pomoc jakie mogę podjąć kolejne kroki.


(Bogdan_G) #2

U kolegi wymienione podzespoły mogą działać. U Ciebie, w Twojej konfiguracji sterów mogą dziać się cuda wianki. Przekonałem się na 5 letnim acerze. Po prostu zaktualizowałem sterownik grafiki u producenta grafiki i już nic nie było dobrze. Przywróciłem od acera do tego modelu i gra, nawet nie trzeba było ruszać instalacji win7. A niech chodzi drugie 5 lat!

Synchronizacja sterowników w konkretnym modelu, to takie też ograniczenie. Mimo całego softu acera, 5 lat nie uświadczyłem aktualizacji ani jednego sterownika.

Jak już sprawdzasz dysk, to na swoim modelu. Byle te 5 minut nie miał lapek złego humoru. Noże się za drugim razem uda http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://acer–uk.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/11589/~/testing-the-hard-disk&prev=search

Narzędzie czyste, sprawdzone na virus total. Po to jest ostrzeżenie w ramce, abyś się nie przewiózł. Potem zalecany kontakt do support, gdy wynik niepomyślny.

 

Chodzi też o przywrócenie kompletu sterowników dedykowanych do swojego modelu i dostępnych pod system. Vista, czy win7?


(Witkacy75) #3

Witam.

 

Nie nałożyłeś czasem pasty, tam, gdzie powinien być termopad?

To może powodować mikrozwarcia i zwiechy.