ACER ASPIRE 6920G... opinie

Witam, wczoraj dopadłem gazetkę MEDIA MARKT http://www.mediamarkt.pl/lublin/gazetka/

Jakie są Wasze opinie dotyczące laptopa ACER ASPIRE 6920G? z tego co narazie wyczytałem jest to bardzo dobry sprzęt a cena też powala !!

Dziękuje za Wasze wypowiedzi

Pozdrawiam

Mateusz

tu masz wszystko ładnie opisane :slight_smile:

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Ac … 792.0.html

Mi bardziej chodzi o opinie uzytkonikow niż opis laptopa :slight_smile: ale dzieki, napewno poczytam

Tak tylko tam nie jest 9600 tylko 8600 GT (czyli karta poprzedniej generacji, porównywalna z Radkiem 2600), tu masz zestawienie http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-kar … 174.0.html, 19 pozycji niżej w rankingu (niezłe cwaniaki w tym MM, faktycznie nie dla idiotów ;p).

Ale tak poza tym sprzęt fajny, tylko ciekawe czy np. jakiegoś innego HD lub pamięci RAM nie wsadzili.

Gnome dobra uwaga, nie zauważyłem tego :slight_smile: oni naprawdę mogą podmienić RAM ?!

Nie wiem, być może produkują ten model dla MM, ale nie wiem, ogólnie sam jako posiadacz lapka nie kupowałbym w MM, ale ja jestem przeczulony, tak, że pewnie wszystko jest okej, najlepiej przejść się do MM, popatrzeć, popytać i wtedy będziesz mądrzejszy.

A na dodatek procek to też starszy model (merom) czyli większe zużycie energii (krótsze działanie na baterii), ogólnie trzeb uważać na takie ‘super’ okazje.

JA też nosze sie z zamiarek kupna tego lapka.

Na artykuł podany wyżej trafiłem wcześniej i generalnie z tego co się zorientowałem wynika, że są dwie wersje tego laptopa (można zajrzeć na stronę acera). Jedna (mocniejsza) to ta opisana w recenzji, druga (słabsza) to ta dostępna w MM.

Ta dostępna w MM oprócz procka i grafiki, ma też matrycę HD ready (a nie full HD) nie ma też BluRaya. Różnią się też ceną - testowany na notebookcheck podają cenę 5750, ten w MM kosztuje 2500. Na allegro najtańszy jest za 3 tys więc MM i tak oferuje na ten model najlepszą cenę.

Ja chyba koniec końców kupię, najbardziej jestem sceptyczny do firmy acer i jakości materiałów z jakich ten laptop został wykonany. Ale to juz mozna chyba tylko w sklepie sprawdzić. Na zdanie “specjalistów” z mm patrzyłbym przez palce - moim zdaniem oni promują konkretne marki więc trzeba uważać.

pzdr

W gazetce jest błąd. W opisie jest karta graficzna 8600, a w rzeczywistości jest 9500.

Ja przeglądnąłem stronę Acer’a.

I wogóle nie znalazłem dokładnie takiego modelu, tylko podobne i to znacznie droższe.

Czy to nie podejrzane ???

Zresztą już się pojawił na Allegro z adnotacją , że dziś kupiony w MM … hihi

O co chodzi ??? Bać się czy nie ???

Kupił ktoś ???

Jak wrażenia ???

Ja kupilem, ale na konkretne oceny jeszcze za wcześnie

Lapop jest solidnie wykonany i wizualnie naprawdę wygląda fajnie.

Jeśli chodzi o jakieś twardsze dane to indeks visty diagnozuje na 4,6

pzdr

Wtaj.

Od kilku miesiecy posiadam Aspire 6930G wiec nieznacznie inny od tego,ktory prezentujesz tutaj i ogolnie rzecz biorac jestem bardzo zadowolony.Jednak co do ceny to “szalu nie ma”-ja swojego latopa kupilem w UK kilka miesiecy temu w przeliczeniu na zlotowki za jakies 2600,natomiast ten model kosztowal ok 2300.Oczywiscie bez porownywania cen z krajami EU to jak na Polske gdzie wszystko jest bardzo drogie i bedzie jeszcze drozsze cena jest chyba w miare ok.

Wydaje mi sie ze jest blad i powinna byc karta graficzna o numeracji:9200,9300 lub 9500,9600-innych nie wkladaja do tej serii.

Moge wypowiedziec sie w kwestii posiadanego przeze mnie,zblizonego sprzetu:

Obudowa i wzornictwo:dla mnie naprawde fajny efekt,mimo ze mam inna obudowe niz w tym tutaj zaprezentowanym przez Ciebie to jednak na podobnie dzialajacej zasadzie.Efekt podswietlenia przyciskow na niebiesko naprawde mily dla oka,poza tym wbrew moim pesymistycznym oczekiwaniom-przyciski multimedialne ani razu nie zawiodly i dzialaja bez zarzutu!

Bardzo duzym plusem jest tu ekran,jest naprawde znakomity z rozdzielczascia FullHD no i dzwiek…nie spotkalem czegos takiego w laptopach jak do tej pory-system TUBA z wbudowanym subwooferem robi wrazenie - ogladanie filmow i sluchanie muzyki jest na naprawde przyzwoitym poziomie (oczywiscie nie jest to kino domowe ale sasiedzi na pewno Cie uslysza jesli mieszkasz w bloku),

Bardzo dobry nadajnik WiFi o zwiekszonej mocy.

Mankamenty:szybko wyciera sie touchpad poniewaz jest z tego samego materialu jak reszta obudowy(nota bene bardzo dobra) jednak to miejsce powinno byc inaczej zaznaczone a jest jakby"wlane" w obudowe wiec od uzykowania po prostu wyciera sie i jest to widoczne.

Bateria-na pelnych,optymalnych ustawieniach trzyma ok 2 h i do tego czasami potrafi bardzo sie grzac przy wytezonej pracy.

Innych wad nie stwierdzilem:)

Oczywiscie laptop wart jest polecenia jednak na Twoim miejscu poszukalbym na jednym z serwisow aukcyjnych z nazwa na"A" (nie wiem czy moge podawac tu nazwe) lub poprosil kogos o kupno za granica jesli masz taka opcje.

Podsumowujac-goraco polecam.

Doskonały laptop pod każdym względem. Używam go od 2 lat i nie zmierzam wymienić na inny