Acer Aspire 7530G - konserwacja


(bbbb1) #1

O ile mojego PC czyszczę w środku co ok. 2 miesiące(za pierwszym razem zdziwiłem się, że tak mogą zakleić się podzespoły wewnątrz obudowy), to laptopa nie rozbierałem(do czyszczenia) od nowości tj. od 2 lat i dlatego też pomyślałem, że pora aby go chociaż odkurzyć, bo aż boję się co mogę zobaczyć. Problem polega na tym, że nigdy nie dobierałem się do bebechów żadnego laptopa i nie mam seledynowego pojęcia jak rozebrać obudowę aby bezpiecznie odkurzyć środek(procesor, wentylator, grafika itd itp). Prośba o pomoc znawców tematu.


(Drobok) #2

Raczej nie radziłbym korzystać z odkurzacza w lapie :slight_smile: Sprężone powietrze wystarczy (kompresorem również bym nie radził z małej odległości). Odkręć śrubki i rozpoczną się schody w postaci bardzo łatwo łamiących się zaczepów w niewiadomych miejscach :slight_smile: Potem parę taśm (klawiatura / głośniki / touchpad / zasilanie). I możesz odkręcać mobo :slight_smile:


(bbbb1) #3

Nie zamierzam czyścić kompresorem. W PC używam do tego celu pędzelek do golenia, a odkurzaczem ściągam to co leci podczas “pędzelkowania”. Ale nie wiem co to jest te “mobo”.

A może dla pewności lepiej oddać do wyspecjalizowanego warsztatu, bo nie chciałbym czegoś połamać i narazić się na wydatki.


(Drobok) #4

Mobo od mainboard (płyta główna). Rób jak chcesz, ja jestem przeciwnikiem serwisów (jak coś ci połamią, albo się o tym nie dowiesz, albo powiedzą że tak już było).


(luger) #5

Mobo to płyta główna. Z wyglądu ten lapek jest podobny do mojego starego 5730ZG, a on ma pod spodem dużą klapkę, którą wystarczy odkręcić i zdjąć aby się dostać do wszystkiego co może wymagać czyszczenia lub aby wymienić podzespoły. Może u ciebie też tak jest, zobacz.


(SilberPunkt) #6

http://lmgtfy.com/?q=Acer+Aspire+7530G+disassembly

Szczególnie polecam pierwszy na liście wynik od strony 46.

http://tim.id.au/laptops/acer/aspire%20 … 07530g.pdf

Dajesz sobie radę z PC - dasz i z notebookiem.

:roll: