Acer Aspire 8943G niesprawny naped [POMOCY]

Witam wszystkich serdecznie. Od jakiegos czasu w mojm laptopie Acer Aspire 8943G naped przestal czytac plyty, zaczelo sie od plyt BL potem plyty DVD, wkoncu ledwo czyta CD, problemy zaczely sie po przeinstalowaniu systemu z plyt ratunkowych nagranych po pierwszym uruchumieniu laptopa. Gdzies cos czytalem ze to moze byc brakujacy ‘‘BIOS’’ napedu, ale ja niemam zeielonego pojecia na te tematy. Oprucz tego zmienilem litere napedu w systemie, ale niewydaje mi sie ze to spowodowalo ta awarje, to jest model napeduHL-DT-ST BDDVDRW CT21N. Mile widziane byly by jakies wskazowki skad moge pobrac potrzebne pliki, czy ewentualnie czy mam zakupic nowy naped.

Pozdrawiam.

mówiąc BIOS masz na myśli firmware. Ale on sie nie zmienił odkąd uzywasz napędu więc podejrzewałbym że laser się mógł zużyć lub zasyfić. Jaki wiek laptopka? Jesli jest na gwarancji to może warto oddać.

Pozdrawiam

teviondj ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu dokonania zaleconej korekty proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Rozumiem, wkladalem do napedu plyte czyszczaca ale to niepomoglo. Laptop jest juz po gwarancji niestety. Zostaje mi jedynie kupic nowy naped.

Pozdrawiam