Acer Aspire E1-571 : Problem z laptopem


(BLADE2042) #1

Witam, mam taki problem z którym nie mogę sobie poradzić.
Dlatego proszę o pomoc w jego rozwiązaniu.
Otóż problem jest z laptopem firmy Acer Aspire a jego model to E1-571.
Nie można było działać na jego klawiaturze jakby się zacięła myślałem że jest jakiś problem z sterownikami do niej, itd.
Więc zdecydowałem się wgrać system operacyjny będąc dobrej myśli iż problem po instalacji sterowników sam się rozwiąże.
Niestety myliłem się nadal jest ten sam problem co przed instalacją na nowo systemu operacyjnego którym jest oryginalnie Windows 8.1 wersja 64 bitowa.
Dysk jest o pojemności 500 GB który nie był wcześniej także podzielony na partycje więc przy okazji również chciałem go podzielić na 2 partycje.
Pamięć ramu posiada 4 GB i DDR3 oraz procek i3 o szybkości 2,5 GHz.
Strasznie długo się również uruchamia bo trwa to od 3 do 5 minut zanim coś można na nim zadziałać.
Muszę do niego podłączać zewnętrzną klawiaturę oraz mysz pod gniazda usb aby w ogóle móc coś zdziałać i tak zresztą bez większych rezultatów.
Nie mam pojęcia co może być tego przyczyną ???
Także gdy próbuję po wejściu w panel sterowania wejść w opcję aby zaktualizować system potrafi całą noc wyszukiwać aktualizacji i nic z tego nie jest.
Nawet nie pokazuje informacji że niema na czas obecny aktualizacji lub jest już zaktualizowany w co nie che mi się wierzyć.
Gdyż został dopiero co wgrany nowy system jak wyżej wspomniałem i zrobiony format dysku wraz z podzieleniem go na partycje.
Jak chcę wejść np. w jakiś folder lub Start w lewym dolnym rogu ekranu to po kliknięciu nie reaguje.
Lecz po dłuższej chwili start jakby mrugał lub cały ekran też się zdarza tak jakby lampy w dyskotece i nic nie można zdziałać.
Sygnał też jest słyszalny z głośników długi i przerywany.
Wówczas nic innego nie pozostaje jak wyłączenie go głównym przyciskiem od zasilania, odczekania około 30 sekund i znów można go włączyć.
Lecz nic nadal się niestety nie zmienia, dalej ten sam scenariusz i często się on powtarza, niestety.
Czasami także zaraz po włączeniu laptopa.
Było tak przed wgraniem systemu i nic się nie zmieniło po jego wgraniu.
Już dosłownie nie mam pojęcia co może być tego przyczyną.
Proszę po analizie opisu o pomoc czy można samodzielnie rozwiązać tego typu usterkę czy będzie czekać mnie serwis, niestety.
Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi.


(Bogdan_G) #2

Zresetuj bios, “Wyjmij akumulator, odłącz kabel sieciowy, wyjmij baterię np. na pół godziny. Potem bateria, akumulator, kabel sieciowy i wciskaj od startu klawisz BIOS. Jak się pokaże to - Load Bios defaults”. - to z porady na fixitpc.pl. U mnie kiedyś wystarczyło 10 minut. Pokazaly się opcje uruchamiania, w tym było do biosu.
A pokaż screen z crystaldiskinfo.


(Astor44) #3

Wyzerowanie BIOSu przez wyjęcie baterii BIOSu w tym modelu Acera nie jest takie proste! Aby dostać się do tej bateryjki trzeba poważnie rozmontować laptopa (wymontowanie pokrywy (top cover) wraz z klawiaturą). Samo wyciągnięcie akumulatora głównego choćby na trzy dni nic nie da.
Doradzam zatrzymanie startu laptopa na BIOSie klawiszem F2 lub Delete i tam odszukanie pozycji Load Optymized lub Defaults, zatwierdzenie zmian i także sprawdzenie przy okazji prawidłowości ustawienia daty i czasu w samym BIOSie.
Przypuszczam jednak, że problemem w tym laptopie jest oprogramowanie jakie użytkownik stosuje po zainstalowaniu systemu.


(JNJN) #4

Czyli, może to tylko uszkodzona klawiatura i touchpad, ale możliwe, że pada płyta główna.

Proponuję serwis.