Acer Aspire E1-571G problem z temperaturą

witam posiadam wyżej wymieniony laptop i mam z nim problem, strasznie się grzeje, już parę razy sam się wyłączył, podsyłam screeny z pomiarów temperatur http://w860.wrzuta.p…RNlNTR/dfgdfgfg pomocy nie wiem co robić, laptop ma około 1 roku.

Cześć,

 

Jeżeli laptop jest na gwarancji to daj go do porządnego wyczyszenia.

Temp. na zew. nie sprzyjają, ale może zanim odeślesz komp do serwisu kup “wiatr w puszce” i przedmuchaj otwory wentylacyjne.

To są temperatury w spoczynku?

Kup powietrze, zdejmij klawiaturkę i przeczyść sobie sam.

@up

Ta i gwarancja pójdzie w pi…

 

Po roku zazwyczaj laptopy dają o sobie znać, że trzeba zadbać o wyczyszczenie.

@Jaro070 tak to jest temperatura w spoczynku

Nie znam nikogo, komu by podstawka pomogła.

Ok, tak zrobię :slight_smile:

Nie pomogła podstawka? 

przecież jak jest wentylator to on daje zimniejsze powietrze i wtedy dostaje się to powietrze do chłodzenia i wtedy laptop szybciej się schładza,

ferdek360 na ten czas możesz przynieść jakiś wentylator albo wiatrak i ustawić na średnią moc, i tak jak napisałem chłodzenie będzie wydajniejsze

Rozumiem, że nie chcesz rozbierać notebook, ale zamiast go zanosić do serwisu spróbuj najpierw we własnym zakresie sprężonym powietrzem.

Ja bym go oddał do serwisu. Poczekasz 3 dni i będziesz mieć laptopa z powrotem w domu. http://www.acer.pl/ac/pl/PL/content/service-point

Tylko 3 dni? Gdzie naprawiają Acera? W Czechach?

 

Gadka szmatka. Sam miałem podstawkę pod laptopa i nic nie dawała może 2 stopnie mniej.

 

Tak, w Czechach. Czyszczenie laptopa trwa tylko kilka godzin, a dostawa do Czech i z powrotem to jakieś 2, max 4 dni.

No to by się zgadzało, pod warunkiem, że nic się w serwisie ani po drodze nie stanie.

Wiesz może jaka firma naprawia te notebook’i?

a jak konkretnie wygląda czyszczenie tym sprężonym powietrzem?

za pewne kupiłeś pierwszą lepszą, mi pomogła

“Fuchasz” od strony żeberek a kurz wylatuje przez wentylator. Fuchasz aż nic nie będzie więcej leciało i patrzysz czy w wiatraczku nie schował się jakiś cicik i nie blokuje go.

 

Zalman ZM-NC11 i twoim zdaniem słaba 100zł. Daruj te swoje słabe wywody.

 

@up

Nie wiem czy jest sens robić to nie rozbierając.