Acer Aspire E1-571G problem z temperaturą

(ferdek360) #1

witam posiadam wyżej wymieniony laptop i mam z nim problem, strasznie się grzeje, już parę razy sam się wyłączył, podsyłam screeny z pomiarów temperatur http://w860.wrzuta.p...RNlNTR/dfgdfgfg pomocy nie wiem co robić, laptop ma około 1 roku.

(rgabrysiak) #2

Cześć,

Jeżeli laptop jest na gwarancji to daj go do porządnego wyczyszenia.

(Niewiadowski) #3

Temp. na zew. nie sprzyjają, ale może zanim odeślesz komp do serwisu kup “wiatr w puszce” i przedmuchaj otwory wentylacyjne.

(Jaro070) #4

To są temperatury w spoczynku?

(S3BA_) #5

Kup powietrze, zdejmij klawiaturkę i przeczyść sobie sam.

(CrisPL) #6

@up

Ta i gwarancja pójdzie w pi…

Po roku zazwyczaj laptopy dają o sobie znać, że trzeba zadbać o wyczyszczenie.

(ferdek360) #7

@Jaro070 tak to jest temperatura w spoczynku

(S3BA_) #8

Nie znam nikogo, komu by podstawka pomogła.

(ferdek360) #9

Ok, tak zrobię :slight_smile:

(Montarowiec) #10

Nie pomogła podstawka? 

przecież jak jest wentylator to on daje zimniejsze powietrze i wtedy dostaje się to powietrze do chłodzenia i wtedy laptop szybciej się schładza,

ferdek360 na ten czas możesz przynieść jakiś wentylator albo wiatrak i ustawić na średnią moc, i tak jak napisałem chłodzenie będzie wydajniejsze

(Niewiadowski) #11

Rozumiem, że nie chcesz rozbierać notebook, ale zamiast go zanosić do serwisu spróbuj najpierw we własnym zakresie sprężonym powietrzem.

(Jaro070) #12

Ja bym go oddał do serwisu. Poczekasz 3 dni i będziesz mieć laptopa z powrotem w domu. http://www.acer.pl/ac/pl/PL/content/service-point

(Niewiadowski) #13

Tylko 3 dni? Gdzie naprawiają Acera? W Czechach?

(CrisPL) #14

Gadka szmatka. Sam miałem podstawkę pod laptopa i nic nie dawała może 2 stopnie mniej.

(Jaro070) #15

Tak, w Czechach. Czyszczenie laptopa trwa tylko kilka godzin, a dostawa do Czech i z powrotem to jakieś 2, max 4 dni.

(Niewiadowski) #16

No to by się zgadzało, pod warunkiem, że nic się w serwisie ani po drodze nie stanie.

Wiesz może jaka firma naprawia te notebook’i?

(ferdek360) #17

a jak konkretnie wygląda czyszczenie tym sprężonym powietrzem?

(Montarowiec) #18

za pewne kupiłeś pierwszą lepszą, mi pomogła

(S3BA_) #19

“Fuchasz” od strony żeberek a kurz wylatuje przez wentylator. Fuchasz aż nic nie będzie więcej leciało i patrzysz czy w wiatraczku nie schował się jakiś cicik i nie blokuje go.

(CrisPL) #20

Zalman ZM-NC11 i twoim zdaniem słaba 100zł. Daruj te swoje słabe wywody.

@up

Nie wiem czy jest sens robić to nie rozbierając.