Acer aspire e5-771g czyszczenie cmos / hasło supervisor

hej,
mam założone na bios hasło supervisor ale go nie znam. próbowałem je usunąć programem na dos acera, jednak bezskutecznie (the function is not supported on that platform). rozkręciłem go i wyciągnąłem baterię cmos i odłączyłem jeden z kabli (był kolorowy, pozostałych nie wiedziałem jak) od tej “baterii baterii” (wszystko na 15 minut). po ponownym uruchomieniu nadal pamięta hasło, którego z kolei ja wciąż nie pamiętam :frowning: oprócz tego na komputerze nie ma żadnego systemu, została nieusunięta tylko partycja recovery d2d (którą wg acera można odpalić alt+f10 ale też z niej nie rusza). przy próbie instalacji windowsa (10) przy rozpakowywaniu plików zatrzymuje się jakoś w połowie i mówi, że coś poszło nie tak, że uszkodzone pliki może.
chciałbym usunąć to hasło, bo z tego, co czytałem, to ono stanowi problem dla pomyślnego ukończenia instalacji systemu.
jakieś pomysły jak to zrobić?

Jesteś właścicielem, masz fakturę - dzwonisz do suportu Acera i może pomogą.

Lub jak masz gwarancję - serwis.

Wypróbuj narzędzia z sekcji bios.

https://www.hiren.info/pages/bootcd

ten komputer ma już parę lat, gwarancja wygasła jakiś czas temu. ze względu na to, nie posiadam również dowodu zakupu.
nie reaguje na te hasła “standardowe”.
nie mogę też zaktualizować biosu tym ze strony acera, bo to tylko pliki exe a nie mam zainstalowanego windowsa…
startowanie narzędzi tych do resetowania hasła z dosa możliwe jest tylko w trybie legacy (nie uefi) bo inaczej nie rozpoznaje nośnika (chociaż jest w fat32)…

No to serwis.

Laptop ma max 3 lata.

no i tak ca. go mam. konsultant mi napisał na czacie, że ok 180. zł brutto wyniesienie usunięcie hasła. złodziejstwo… to był mój ostatni acer, zdecydowanie. sprzedać na części i tyle…